Masakra w Las Vegas. Nie żyje 59 osób

59 osób nie żyje, a 527 zostało rannych w niedzielę podczas festiwalu muzyki country w Las Vegas. To była najkrwawsza strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych.

W niedzielę, napastnik otworzył ogień do uczestników koncertu Jasona Aldeana w słynnym Las Vegas Strip, nieopodal lotniska Las Vegas-McCarran. Brało w nim udział ponad 20 tys. osób

Sprawca strzelał do ludzi na oślep z 32. piętra hotelu Mandalay Bay Resort and Casino. W pokoju hotelowym znaleziono wiele broni palnej, ponad 10 karabinów. Napastnik najprawdopodobniej zastrzelił się przed przybyciem policji. Śledczy ustalają motyw jego działań.

Policja zidentyfikowała bandytę jako mieszkańca miejscowości Mesquite w stanie Nevada 64 – letniego Stephena Paddocka.
Policja poszukiwała partnerki sprawcy, Marilou Danley. Namierzono ją oraz przesłuchano i jak twierdzi policja w Las vegas – „nie jest już przedmiotem zainteresowania”.

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze:
“Moje najgorętsze kondolencje i wyrazy sympatii dla ofiar i rodzin straszliwej strzelaniny w Las Vegas. Niech Was Bóg błogosławi!”

Państwo Islamskie ogłosiło w poniedziałek, że jest odpowiedzialne za masową strzelaninę w Las Vegas, mówiąc, że sprawca był “żołnierzem”, który przeszedł na islam kilka miesięcy temu. Nie podano jednak żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.
Wkrótce potem członek FBI powiedział podczas konferencji prasowej, że “do tej chwili nie ma związku” pomiędzy strzelaniną a jakąkolwiek międzynarodową grupą terrorystyczną.

Prezydenci: Trump i Pence z małżonkami i pracownicy Białego Domu minutą ciszy uczcili ofiary ataku w Las Vegas.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e