Lokalni urzędnicy chcą przekopania ewentualnego miejsca pochówku niewolników w Brooklynie

Pamiętnik właściciela ziemskiego z XIX wieku może skomplikować plany budowy nowej szkoły w dzielnicy Gowanus w Nowym Jorku. Są w nim informacje, że na ówczesnej farmie, w nieoznakowanych grobach chowano niewolników.

Z pamiętnika prominentnego właściciela ziemskiego z XIX wieku Adriance’a Van Brunta wynika, że na terenie 9th Street w pobliżu 3rd Avenue w dzielnicy Gowanus mogą być zakopane szczątki niewolników.
W swoim pamiętniku Van Brunt wspomniał o niewolniczej działalności, zgonach i pochówkach na jego posiadłości.

“Pochowany stary Pan Bennet w wieku 80 lat. Również Czarna kobieta ” – napisał we wrześniu 1828 r. Van Brunt. W następnym miesiącu zamieścił wzmiankę : „Pochowana 1 października Nancy (Czarna dziewczyna) w wieku około 12 lat”.

W 2015 roku, miasto wybrało długą, pustą działkę, biegnącą od ulicy 8 Street do 9 Street, nieopodal 3rd Avenue, jako miejsce budowy nowej szkoły.
Stanowe Biuro ds. Parków, Rekreacji i Konserwacji Historycznej sprawdza możliwość istnienia artefaktów lub ludzkich szczątków w tym miejscu, i zatrudniła firmę doradczą ds. ochrony środowiska, AKRF Inc., by przekopała teren kilka stóp w głąb w niektórych częściach działki na początku tego lata.
Nie przyniosło to żadnych efektów, nie znaleziono tam ludzkich szczątków, ale Biuro ds. Parków, Rekreacji i Konserwacji Historycznej zażądało w zeszłym miesiącu od AKRF większej ilości danych przed złożeniem rekomendacji do urzędu ds. budowy szkół miejskich, by mieć pewność czy powinno się w tym miejscu budować.

“Stoimy tu dzisiaj na świętej ziemi, w której pogrzebano niewolników i rewolucyjnych weteranów wojennych” – powiedział senator stanowy Jesse Hamilton. “Nie możemy profanować tego miejsca pochówku. Wiem, że musimy zbudować szkołę, aby złagodzić przepełnienie, ale nie możemy budować na fundamencie niewiedzy”.
W swoim pamiętniku Van Brunt wspomniał o niewolniczej działalności, zgonach i pochówkach na jego posiadłości.
Dziennik Van Brunta od dawna jest dostępny do oglądania, w pomieszczeniu o stałej temperaturze w Bibliotece Publicznej w Nowym Jorku w Brooke Russell Astor Reading Room przy Piątej Alei. Znajduje się wśród rzadkich książek i rękopisów.
Jak donosi NYT, W latach dwudziestych XIX w., Około 200 lat po przybyciu pierwszych holenderskich osadników, Gowanus to były głównie grunty rolne, jeszcze nie będące częścią Brooklynu. Własność należała do rodziny Staats, która sprzedała ją w 1786 roku Corneliusowi Van Bruntowi. Frima AKRF podała w przygotowanym raporcie, że zgodnie z aktem prawnym, przedmiotem sprzedaży była 120-hektarowa nieruchomość j, w tym dom, przybudówka, gospodarstwo rolne, sady, ogrody, lasy, łąki, pastwiska, drogi wodne, a także uprawnienie do rybołówstwa i korzystania z lasów w celu polowania na ptactwo.

Zgodnie z Brooklyn Historical Society, w 1790 r., cztery lata po tym, jak Van Brunts kupił gospodarstwo, 30 procent populacji mieszkańców Brooklynu miało pochodzenie afrykańskie, a większość z nich była niewolnikami.
W oparciu o spis ludności w 1800 r., Van Brunt posiadał dwóch niewolników. Dziesięć lat później liczba ta wzrosła do pięciu. Adriance Van Brunt uwolnił dwóch niewolników w 1821 roku, sześć lat przed zniesieniem niewolnictwa, a siedem lat przed pierwszym wpisem w swoim pamiętniku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e