Liczba przestępstw seksualnych w nowojorskim metrze wzrasta

Według raportu opublikowanego przez stanową senator Diane Savino, liczba przestępstw seksualnych w metrze wzrosła o ponad 50 procent w ciągu trzech lat, podczas ilość aresztowań ich sprawców wynosi jedynie około 22 procent.

W 2014 r. w systemie nowojorskiego metra odnotowano 620 przypadków przestępstw seksualnych – czytamy w raporcie, w którym powołano się na dane NYPD. Liczba ta wzrosła do 738 w 2015 r. i do 941 w 2016 r. Oznacza to wzrost o 52 procent od 2014 r. W pierwszych pięciu miesiącach 2017 r. miały miejsce 434 przypadki przestępstw seksualnych, o 9 procent więcej niż w tym samym okresie w 2016 r.

Przestępstwa na tle seksualnym obejmują bezprawne dotykanie, publiczne obnażanie, wykorzystywanie seksualne i bezprawne podglądanie. Najczęściej zgłaszanymi przestępstwami są bezprawne dotykanie, publiczną wulgarność.

W związku z przestępstwami seksualnymi policja aresztowała 403 osoby w 2014 i 2015 r. , 491 w 2016 r., a w roku bieżącym 194.

W raporcie zaznaczono, że jedna trzecia aresztowanych osób była wcześniej zatrzymana za przestępstwa seksualne.

Dotykanie części intymnych innej osoby oraz publiczne obnażanie, są uważane za wykroczenia w prawie nowojorskim i są karane pobytem w więzieniu do jednego roku. Wykorzystywanie seksualne lub poddawanie kogoś kontaktowi seksualnemu bez zgody tej osoby jest przestępstwem pierwszego stopnia i podlega karze do siedmiu lat więzienia.
MTA apeluje do pasażerów, by zgłaszali przestępstwa seksualne za pośrednictwem internetu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e