Letitia James nominowana przez Demokratów kandydatem na stanowisko prokuratora generalnego Nowego Jorku

Stanowi Demokraci nominowali rzeczniczkę praw publicznych miasta Nowy Jork Letitię James kandydatem tej partii na prokuratora generalnego.

James zebrała ponad 85% głosów i pokonała profesor prawa na Uniwersytecie Fordham Zephyr Teachout oraz byłą doradczynię gubernatora Andrew Cuomo i Hillary Clinton Leecię Eve.

Tuż po ogłoszeniu wyników, na sali rozległy się okrzyki: “Run Tish Run” .
Teachout i Eve nie zdołały zebrać wymaganych 25% głosów, co gwarantowałoby im miejsce na karcie do głosowania.

Akceptując nominację, James powiedziała, że prawa konstytucyjne są atakowane w Waszyngtonie i że “prokurator generalny stoi jako strażnik na przedzie jak mur ochrony, a nie mur wykluczenia”.

“Jestem bardzo dumna, że przyznaliście mi tę nominację, ponieważ jestem dobrze przygotowana na nadchodzącą walkę” – powiedziała.

Letitia A. “Tish” James urodziła się 18 października 1958 r. Jest prawniczką, aktywistką i politykiem Partii Demokratycznej. Obecnie zajmuje stanowisko rzeczniczki praw obywatelskich miasta Nowy Jork. Jest pierwszą Afroamerykanką piastująca tę funkcję.

Dotychczasowy prokurator generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman zrezygnował ze stanowiska po doniesieniach magazynu „New Yorker”, że znęcał się on nad czterema kobietami.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e