Kumulacja w Powerball rośnie. W środę do wygrania 700 milionów dolarów

Kumulacja w Powerball rośnie. W środę do wygrania 700 milionów dolarów. Loteria przyciąga coraz więcej graczy, dlatego ostateczna wygrana może być jeszcze wyższa. Szanse na to, ze wytypuje się prawidłowe liczby w Powerball to jeden do 292,201,338 mln.

700 milionów dolarów, to druga co do wysokości kumulacja w całej historii amerykańskich gier losowych. Przypomnijmy, że najwyższa wygrana w Powerball padła w styczniu ubiegłego roku i wyniosła 1 miliard 600 milionów dolarów, którą podzieliło 3 szczęśliwców.

Pula nagród w Powerball osiągnęła taką stawkę, bo już od ponad dwóch miesięcy, od 10 czerwca, nikomu nie udało się poprawnie wytypować zwycięskich liczb. W ostatnim losowaniu 19 sierpnia padły następujące liczby: 17-19-39-43-68 + POWER BALL (13).

Powerball jest rozgrywany w 44 amerykańskich stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz w Puerto Rico.

Zwycięzca loterii może zdecydować się na wypłatę środków pieniężnych jednorazowo lub otrzymywać płatności raz w roku przez następne 29 lat.
W przypadku corocznych należności, amerykański fiskus potrąci znacznie mniej, niż gdy gracz zadeklaruje jednorazową wypłatę.
Wygrane na loterii są opodatkowane tak jak dochody. Amerykański urząd podatkowy (IRS) umieścił je w najwyższej grupie podatkowej – 39,6%. Zanim pieniądze trafią do zwycięzcy, rząd zatrzymuje 25% kwoty w ramach podatku federalnego. Następnie opłacić trzeba jeszcze lokalne podatki. Każdy ze stanów ma swoją odrębną stawkę. W przypadku Nowego Jorku jest to 8,82%. Mieszkańcy Nowego Jorku płacą najwyższą stawkę podatku od gier losowych w kraju, ponieważ miasto ma jeszcze dodatkowo miejski podatek wynoszący 3,9%.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e