Kolejarze NJ Transit chcą powrotu do negocjacji

Przedstawiciele Brotherhood of Locomotive Engineers and Trainmen – związku zawodowego zrzeszającego część pracowników kolei nie ratyfikowało porozumienia zawartego w marcu z przewoźnikiem New Jersey Transit.

Związkowcy ogłosili swą decyzję w krótkim oświadczeniu zamieszczonym na ich stronie internetowej. To pierwsza grupa kolejarzy, która nie podpisała nowego kontraktu z agencją.

Nie są oni zadowoleni z zawartego miesiąc temu porozumienia i chcą wrócić do negocjacji. NJ Transit odmawia komentarza w tej sprawie ze względu na brak oficjalnego pisma o rezygnacji z porozumienia. Nancy Snyder – rzeczniczka przewoźnika napisała, że agencja jest rozczarowana odrzuceniem porozumienia przez grupę kolejarzy. Jednocześnie zaznaczyła, że NJTransit wyraża swoje zadowolenie z powodu zatwierdzenia porozumienia przez większość związkowców.

11 połączonych związków zawodowych kolejarzy próbowało przez wiele miesięcy wynegocjować porozumienie w zakresie podwyżki płac i poprawy warunków ubezpieczeniowych. Pojawiło się widmo strajku 4 tys. pracowników kolei, który zaplanowano na 13 marca. Na dzień przed zapowiadanym strajkiem, kryzys został zażegnany. Z obawy przed paraliżem komunikacyjnym dzień przed planowanym strajkiem strony dogadały się co do wprowadzenia zmian.

Teraz część kolejarzy ponownie chce wrócić do stołu negocjacyjnego. Zgodnie z przepisami, wystarczą dwa związki zawodowe, aby stało się to możliwe.

NJ Transit jest jednym z największych przewoźników w kraju. Codziennie z jego usług korzysta ponad 100 tys. podróżnych.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e