Karykatury Polaków w Nowym Jorku – wystawa Szczepana Sadurskiego

Do Nowego Jorku przyleci Szczepan Sadurski (ur. 1965) – znany karykaturzysta i satyryk, od lat komentujący w mediach polskie absurdy. W Galerii A.R. na Greenpoincie zobaczymy jego wystawę, przygotowaną przez artystę plastyka, Janusza Skowrona.

Zobaczymy specjalnie stworzone karykatury Polaków z Nowego Jorku, znanych w krêgach kultury, biznesu i mediów, a tak¿e zestaw rysunków humorystycznych Sadurskiego. Krótko mówiąc: nowojorska Polonia widziana oczami jednego z najbardziej rozpoznawalnych karykaturzystów polskich.

– Moje karykatury, to tak naprawdę sympatyczne portrety, które każdy ogląda z radością. Dlatego nie dziwią mnie żywiołowe reakcje, jak niekontrolowany wybuch œmiechu w chwili ujrzenia swojej podobizny. To największa nagroda za moją pracę – mówi Sadurski, który w minionych 10. latach narysował tysiące karykatur, na kilkuset imprezach w Polsce i Europie.

Ci, którzy nie zostali jeszcze narysowani przez Szczepana Sadurskiego i chcieliby otrzymać od niego własnoręcznie wykonaną pamiątkę, będą mieli taką okazję podczas wernisażu w Galerii A.R. (71 India St. Brooklyn, NY). Rozpocznie się on 7 października (środa) o godz. 19.00. Dla tych, którzy przyjdą aby spędzić czas z uśmiechem na ustach, artysta zapowiada niespodzianki.
NIE TYLKO WYSTAWA
Pierwszy tydzień października Sadurski spędzi w Nowym Jorku. W tym czasie odwiedzi m.in. jedną z polskich szkół w New Jersey i będzie uczestniczył w Paradzie Pułaskiego. 10 października w Copiague na Long Island będzie uczestnikiem Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

O ARTYŚCIE
Zadebiutował w prasie jako nastolatek, w połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem słynnego tygodnika Szpilki; w tym czasie został narodzony Złotą Szpilką86. Rysuje dla prasy, telewizji, do reklam, ilustruje książki i podręcznik szkolne. Byl jurorem oraz specjalnym gościem festiwali karykatury w różnych krajach (od Polski, przez Francję, Szwecję i Turcję, po Armenię). Przez 20 lat bylo wydawcą czasopisma “Dobry Humor”. Od 2001 r. kieruje Partą Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodową organizacją propagującą uśmiech i optymizm. Jej symbol czyli Wesoły Wieżowiec z papieru od 2012 r. sfotografowano w ponad 400 miastach, w kilkudziesięciu krajach.

Sadurski, o którym napisano, że jest “jednym z najszybszych karykaturzystów świata” (zdarza się, że na jedną karykaturę wystarczy mu kilkadziesiąt sekund!), kilka tygodni po Nowym Jorku, otworzy kolejną wystawę, tym razem w Melbourne (Australia).

WWW
plakat-M

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e