Huragan Irma nadciąga nad Stany Zjednoczone

Zaledwie tydzień temu, huragan Harvey zatopił Teksas, zabił ponad 60 osób i spowodował straty oszacowane na około 180 mld dolarów. Teraz wszystkie oczy są teraz skierowane na huragan Irma, który osiągnął najwyższy – piąty poziom w skali Saphira Simpsona. Zdaniem meteorologów jest najpotężniejszą burzą atlantycką od stu lat.

W środę rano huragan Irma uderzył w północno – wschodnie Karaiby i spowodował tam znaczne szkody. Jak poinformował National Weather Service, centrum burzy było około 15 mil na zachód od St. Martin i Anguilli. Około 1:47 w nocy, w oku huraganu znalazła się wyspa Barbuda w archipelagu Małych Antyli.

Zgodnie z Centrum Huraganów, maksymalna szybkość wiatru wyniosła 185 mil na godzinę. Wiatr pozrywał dachy domów, zniszczył sieci energetyczne. Wielu mieszkańców spędziło noc w schronach. Według pierwszych doniesień, zginęły 3 osoby.
Przewiduje się, że następnego dnia burza będzie się utrzymywała na poziomie 4 lub 5 kategorii i w najbliższy weekend trafi do Puerto Rico i północnych Wysp Dziewiczych. Na ścieżce huraganu są: Dominikana, Haiti i Kuba. Wszystko wskazuje na to, że trafi też na południową Florydę.

Według U.S. National Hurricane Center w Miami, Irma może dotrzeć na Florydę w sobotę lub w niedzielę rano i będzie jej towarzyszyć wiatr 185 mil / h. Władze tego stanu obawiają się, że Irma może być w skutkach jeszcze groźniejsza niż huragan Harvey w Teksasie.

Prezydent Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy na Florydzie, w Puerto Rico i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Władze Bahamów poinformowały, że będą ewakuować sześć południowych wysp.

Prezydent Trump zapewnił, że wszystkie służby są w pełnej gotowości.
„Przyglądamy się Huraganowi z bliska. Mój zespół, który wykonał i wykonuje dobrą pracę w Teksasie, jest już na Florydzie. Nie ma odpoczynku dla zmęczonych!”

Gubernator stanu Floryda, Rick Scott zaapelował do mieszkańców, by nie lekceważyli komunikatów o obowiązkowej ewakuacji.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e