Huragan Hermine osłabł. Może przynieść na Wschodnie Wybrzeże ulewny deszcz

Ulewny deszcz i silne wiatry mogą w ten weekend nawiedzić miasto Nowy Jork, w zależności od toru, jaki przyjmie Hermine, ostrzega National Weather Service.

Hermine został sklasyfikowany w czwartek jako huragan. W piętek nad ranem dotarł do Florydy i wszedł na ląd w obszarze Big Bend. Ewakuowano setki mieszkańców.

National Hurricane Center poinformował, że Hermine podąża od strony Georgii. Obecnie osłabił się i ponownie jest burzą tropikalną. Meteorolodzy przewidują, że burza nadal porusza się w kierunku Wschodniego Wybrzeże.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie opady deszczu w mieście będą najsilniejsze. National Weather Service (NWS) informuje, że najprawdopodobniej w niedzielę lub poniedziałek. Aktualnie synoptycy z NWS przewidują na 20 procent opady deszczu w sobotę, na 30 procent w niedzielę, 60 procent szans na niedzielę w nocy i na 40 procent w poniedziałek.

Nawet jeśli nie będzie padał deszcz, miłośnicy spędzania wolnego czasu na plaży powinni zachować ostrożność z powodu niebezpiecznych porywających prądów obecnych wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, które są najczęstszą przyczyną utonięć. Zagrożeniem dla obszaru metropolitalnego są zarówno prądy, jak i erozja plaży przez cały weekend i w przyszłym tygodniu. NWS twierdzi, że istnieje również prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień we wszystkich pięciu dzielnicach miasta.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e