Harvey Weinstein oddał się w ręce policji w Nowym Jorku

Jeden z najbardziej wpływowych hollywoodzkich producentów filmowych, Harvey Weinstein oddał się w ręce policji w Nowym Jorku. Kilkadziesiąt kobiet oskarża go molestowanie seksualne.

Harvey Weinstein zgłosił się w piątek rano na 1. posterunku policji na Dolnym Manhattanie. Został aresztowany i oskarżony pod zarzutem gwałtu na jednej kobiecie i zmuszanie innej do wykonywania seksu oralnego.

Opuścił posterunek w kajdankach po ok. 90 minutach, po czym przetransportowano go do sądu.
Aresztowanie i wynikające z tego zarzuty są wynikiem wspólnego śledztwa NYPD i prokuratury okręgowej na Manhattanie.
Sprawa dotyczy kobiety, która powiedziała, że ​​Weinstein zmusił ją do wykonywania seksu oralnego podczas spotkania w jego biurze w 2004 roku. Lucia Evans – bo o niej mowa, była jedną z pierwszych osób, które zaczęły głośno mówić o zachowaniu producenta filmowego.

Prokuratorzy z Manhattanu oskarżają Weinsteina w pierwszym przypadku o gwałt pierwszego i trzeciego stopnia, a w drugim o akt seksualny pierwszego stopnia.

Wiele kobiet zarówno w kraju, jak i za granicą oskarżyło Weinsteina o molestowanie seksualne i napaść. Dochodzenia w sprawie domniemanych przestępstw seksualnych prowadzone są w Los Angeles i Londynie.

Molestowanie seksualne zarzuciło Weinsteinowi kilkadziesiąt kobiet, m.in.: Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Ashley Judd, Rose McGowan.

Weinstein wielokrotnie zaprzeczał, że miał z kimkolwiek przymusowy stosunek seksualny.
Zarzuty przeciwko niego skłoniły nękane kobiety na całym świecie do ujawnienia relacji seksualnych przez wpływowych mężczyzn.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e