Gubernator Christie nie będzie miał sprawy karnej

Gubernator New Jersey Chris Christie nie będzie miał sprawy karnej o celowe zakłócenie ruchu drogowego na moście George’a Waszyngtona, poinformowała prokuratura federalna z New Jersey.

Od 2013 roku prowadzone było postępowanie w sprawie zamknięcia dwóch z trzech pasów ruchu na moście Waszyngtona prowadzących z Fort Lee w New Jersey do Nowego Jorku. Decyzję podjęli nominowani przez Christie’ego pracownicy Port Authority, tłumacząc ją koniecznością przeprowadzenia badań drogowych. To spowodowało ogromne korki i trwające klika dni utrudnienia w komunikacji. Prokuratorzy nie dopatrzyli się wystarczających dowodów na to, że gubernator Christie złamał prawo.

Demokraci z New Jersy uznali, że zamknięcie pasów na moście ma charakter zemsty na burmistrzu Fort Lee, Marku Sokolich’u za to, że nie poparł on Christie’ego w jego kampanii o reelekcję.
Gubernator tłumaczył się niewiedzą i przepraszał. Zwolnił też bliskich współpracowników. Sprawą jednak zajął się sąd federalny uznając, ze doszło do złamania prawa.

Po trzech latach dochodzenia okazało się, że brakuje wystarczających dowodów na to, żeby oskarżyć Christie’ego i wszcząć przeciwko niemu sprawę karną, stwierdziła prokuratura w Green State.
Elżbieta Gruszfeld
Foto: Michael Vadon – Wikipedia

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e