Facebook zatrudni kolejne osoby do przechwytywania filmów dotyczących przemocy

Facebook zatrudni kolejne osoby do przechwytywania filmów dotyczących przemocy. Firma pracuje też nad opracowaniem lepszych narzędzi w celu utrzymania bezpieczeństwa internetowego.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłym roku zostanie zatrudnionych na całym świecie kolejnych 3000 osób do przeglądania filmów zamieszczanych przez użytkowników serwisu, by wychwycić te, które dotyczą popełnianych przestępstw, zabójstw czy samobójstw udostępnianych na żywo.
Recenzowaniem filmów na Facebooku już zajmuje się 4,500 osób.

Facebook był niedawno poddany ostrej krytyce za to, że nie zrobił wystarczająco dużo, by zapobiec udostępnianiu filmów, pokazujących tragiczne wydarzenia, takich jak morderstwo w Cleveland, czy zabijanie dziecka w Tajlandii.
W kwietniu, Tajlandczyk zabrał swoją 11 – miesięczną córkę do opuszczonego hotelu, obwiązał jej szyję sznurem, po czym zrzucił ją z dachu. Mężczyzna udostępnił na swoim profilu na Facebooku 2 nagrania pokazujące moment popełniania zbrodni, które obejrzało ponad 370 tys. osób. Ojciec dziecka popełnił samobójstwo.

Tydzień wcześniej Steve Stephens zastrzelił w Cleveland przypadkowego, 74-letniego mężczyznę, a film z tego zdarzenia opublikował na Facebooku. Popełnił samobójstwo w Pensylwanii, po pościgu policyjnym.

Filmy i posty, które dotyczą przemocy, są sprzeczne z przepisami dotyczącymi korzystania z Facebooka. Jednak w większości przypadków, to inni użytkownicy serwisu muszą zgłosić podejrzane filmy, by mogły zostać one poddane przeglądowi i ewentualnie usunięte.

Zuckerberg zapewnia w poście, który zamieścił na swoim koncie na Facebooku, że oprócz inwestowania w zatrudnienie większej liczby osób do recenzowania filmów, firma pracuje nad opracowaniem lepszych narzędzi w celu utrzymania bezpieczeństwa internetowego w serwisie.
„Zamierzamy uprościć zgłaszanie nam problemów, przyspieszyć informowanie naszych recenzentów, by mogli ustalić, które posty naruszają nasze standardy i łatwiej będzie im skontaktować się z organem ścigania, jeśli ktoś potrzebuje pomocy” – napisał Zuckerberg.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e