Do wygrania najwyższa stawka w całej historii amerykańskich gier losowych – 700 mln dolarów

To będzie emocjonujący weekend w wielu amerykańskich domach. Już w najbliższą sobotę do wygrania w popularnej loterii Powerball niebagatelna suma – 700 milionów dolarów. Jest to najwyższa stawka w całej historii amerykańskich gier losowych.

W środowym losowaniu nikomu nie udało się poprawnie wytypować magicznej kombinacji sześciu liczb – 47, 2, 63, 62, 11 oraz Powerball 17 i wygrać 500 mln dolarów.
Skoro nie padła główna wygrana, stawką w sobotnim losowaniu będzie 700 milionów dolarów.

Ewentualny zwycięzca lub zwycięzcy loterii mają dwie opcje – odebrać całą nagrodę w całości lub rozłożoną na 20 lat. Podatek od wygranej wynosi blisko 40 procent.

Najwyższa wygrana w Powerball wyniosła dotąd 590.5 mln dolarów i padła w maju 2013 r. na Florydzie. Cała pula trafiła do jednej osoby.

W ciągu ostatnich 13 lat, 16 najwięcej zwycięzców kumulacji Powerball zakupiło kupony w Pensylwanii.
Powerball jest rozgrywany w 44 amerykańskich stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz w Puerto Rico.

Dotychczas najwyższa wygrana w historii USA padła w marcu 2012 r. w loterii Mega Millions. 656 milionów dolarów przypadło trzem szczęśliwcom ze stanów: Kansas, Maryland i Illinois.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e