Część plaży Rockaway będzie zamknięta w sezonie letnim

Część plaży Rockaway zostanie zamknięta latem ze względu na erozję i działania związane z pielęgnacją i ochroną wydmy. Nadchodzący długi weekend (Memorial Day Weekend) to nieoficjalny początek sezonu letniego.

Departament ds. parków miejskich ogłosił, że w okresie letnim teren między plażą przy 91. St. a plażą przy 102. będzie zamknięty. Urzędnicy powiedzieli, że w tej części plaży znajduje się wydma, zbudowana po huraganie Sandy.

Sezon letni trwa od Memorial Day Weekend do Labor Day. Po tym czasie plaże miejskie zostają ponownie zamknięte i nie można korzystać z kąpieli wodnych.

Urzędnicy departamentu ds. parków stwierdzili, że proces erozji zmniejszył plażę do tego stopnia, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli bezpiecznie przez nią przejść lub bezpiecznie pływać w wodzie.

Burmistrz Bill de Blasio powiedział w poniedziałek NY1, że odcinek, który będzie zamknięty, będzie szczególnie wąski podczas przypływu i nie będzie bezpieczny dla gości na plaży.

Część plaży przed stoiskami z żywnością i łazienkami przy 97. St. pozostanie otwarta, ale ludzie nie będą mogli wejść tam do wody.
Otwarte pozostanie około 7,5 mil od plaży wraz z promenadą i obszarem do surfingu od plaży przy 88th St. do plaży przy 91st St.

W maju The Rockaway Boardwalk został całkowicie ponownie otwarty. Zamknięto go w celu naprawy po huraganie Sandy.

Prezydent Queensu Melinda Katz nazwała decyzję zamknięcia części plaży “niedopuszczalną”, mówiąc, że ucierpi gospodarka gminy.

Wcześniej mieszkańcy Rockaway wzywali miasto, by zajęło się narastającą erozją wzdłuż lokalnych plaż.
Katz powiedziała, że uderzano na alarm w 2014 roku, gdy ostatni raz Army Corps of Engineers wymienił 3,5 miliona metrów sześciennych piasku na plażach, twierdząc jednocześnie, że trzeba będzie wymienić piasek ponownie.

Katz powiedziała, że konsekwencje zaniechań miasto poniesie społeczność Rockaway.

Burmistrz de Blasio powiedział, że Army Corps of Engineers zgodził się przyspieszyć proces renowacji zamkniętej części plaży i zapewnić długoterminowe rozwiązania. Dodał, że działania te są praktyczne możliwe tylko z ich pomocą.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e