Cuomo tworzy komisję do rozwiącania problemów z zatorami w Nowym Jorku i finansowaniem MTA

Gubernator Andrew M. Cuomo powołał 16-osobową grupę doradczą pod nazwą “Fix NYC”, której celem jest opracowanie propozycji rozwiązania problemów związanym z przeciążeniem dróg i autostrad w Nowym Jorku, a także stworzenie specjalnego strumienia finansowania dla miejskiego przewoźnika MTA.

Zespół, o powołaniu którego gubernator poinformował w czwartek, składa się z eksporterów w dziedzinie transportu, liderów biznesu i polityków. Jego zadaniem będzie zaproponowanie planu ograniczenia zatorów na ulicach miasta, a także finansowania stanowej agencji MTA.

W skład komisji wchodzą między innymi: były prezes MTA Tom Prendergast, były gubernator stanu Nowy Jork David A. Paterson, Mitchell L. Moss, dyrektor Rudin Center for Transportation, Jedyną kobietą w grupie jest prezes Partnership for New York Kathy Wylde.

Wyniki pracy komisji, którymi zajmą się stanowi prawodawcy na przyszłej sesji legislacyjnej, zostaną przedstawione w grudniu 2017 r.

„Nowy Jork jest miastem najbardziej zakorkowanych ulic w kraju i wraz z nową grupą doradczą podejmujemy duży krok naprzód w opracowaniu prawdziwego rozwiązania problemu związanego z przeciążeniem i pomagając jednocześnie finansować masowy tranzyt” – powiedział Governor Cuomo.
“Z niecierpliwością czekam na wysłuchanie propozycji komisji, aby pomóc przynieść ulgę milionom nowojorczyków i gościom, którzy codziennie jeżdżą ulicami i codziennie polegają na masowym tranzycie” – dodał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e