Cuomo: MTA potrzebuje dopływu funduszy, aby naprawić system sygnalizacyjny

MTA potrzebuje dopływu funduszy, aby naprawić system sygnalizacyjny, mówi gubernator Andrew Cuomo. Wspomina o zastosowaniu UWB (ultra wide-band) – techniki bezprzewodowej transmisji danych, co jak twierdzi może ograniczyć proces modernizacji z 40 do ośmiu lat.

W czwartek Andrew Cuomo wezwał miasto i stan do przyspieszenia długoterminowych napraw w metrze. Stwierdził podczas śniadania z Association for a Better New York, że będą musieli zwiększyć fundusze na MTA, aby metro zostało zmodernizowane do tego stopnia, by pociągi były niezawodnie i kursowały częściej.

Zaledwie kilka dni po wyrażeniu zgody przez miasto na przekazanie 400 milionów dolarów na krótkoterminowy plan naprawy metra, gubernator i prezes MTA, Joe Lhota, zaczęli skupiać się na miliardach potrzebnych na długoterminowe roboty mające na celu rozwiązanie problemu przestarzałego systemu sygnalizacyjnego MTA – ulepszeń, które zostaną określone w przyszłym pięcioletnim programie inwestycyjnym władz na lata 2020-2024.

“Na dłuższą metę potrzebujemy pełnego planu modernizacji”
– powiedział Cuomo.

Cuomo stwierdził, że jedyną “wykonalną” opcją zaspokojenia popytu obserwowanego w ostatnich latach jest zwiększenie częstotliwości kursów pociągów i zastosowanie nowego systemu sygnalizacji. W swoim przemówieniu nie wspomniał, że MTA obecnie bada, czy wykorzystuje w pełni swój obecny system sygnalizacyjny.

“Zaraz będziemy pracować nad kolejnym planem kapitałowym” – mówił Cuomo. “Myślę, że Nowy Jork i Rada Miejska oraz legislatura stanowa są krótkowzroczne, jeśli nie zainwestują w przyszłość MTA. Metro jest siłą napędową miasta”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e