“Chwile” – nowa płyta zespołu Goya – premiera 17 kwietnia – posłuchaj fragmentów piosenek.

Nowa płyta zespołu Goya pt. “Chwile” może być dla niektórych zaskoczeniem. Ci, którzy znają zespół tylko z subtelnej, spokojnej strony, na tym albumie mogą spodziewać się nieco innego charakteru muzyki. W aranżacjach pojawia się sporo mocniejszych brzmień klawiszowych. Niektórym mogą kojarzyć się one z brzmieniami charakterystycznymi dla lat 80-tych, które bez wątpienia miały wpływ na kształtowanie świadomości muzycznej członków zespołu.

W porównaniu z poprzednimi albumami, pojawia się więcej gitar, nad wszystkim dominuje wyraźniejsza niż do tej pory sekcja rytmiczna. Wszystko to łączy wokal Magdy, często przestrzenny, uzupełniający szerokie, głębsze brzmienie piosenek.

“Chwile” – to album o momentach z życia, uchwyconych w kilkuminutowe muzyczno-tekstowe historie. Magda Wójcik pisze o chwilach bliskości i bezpieczeństwa, by w kolejnym utworze poruszać temat czasami niełatwych relacji i uczuć, z którymi mierzy się wiele osób będących obok najbliższej osoby.

Trzy lata, które minęły od wydania poprzedniej płyty zespołu Goya, były okresem twórczej pracy w studio, szukania nowych inspiracji do nagrywania nowego albumu. Wszystko to przyczyniło się do pokazania nieco innej strony grupy.

Jedno co łączy wszystkie albumy Goyi to wyłącznie autorski repertuar oraz dbałość o warstwę muzyczną i tekstową.
Na podstawowej wersji płyty znajdzie się 12 nowych utworów, natomiast album w iTunes będzie zawierał dodatkowo nową wersję singla “Chwile”.

Posłuchaj nowej wersji posenki ‘Chwile’:
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Goya-Chwile (Space Mix).mp3″][/gplayer]Wersję podstawową tej piosenki można znaleźć pod adresem: http://www.polskieradionyc.com/?p=3609

Posłuchaj fragmentów wszystkich utworów z płyty ‘Chwile’:


Tracklista:
1. Echo;
2. Chwle;
3. Potrząśnij mną;
4. Jesteś moim jutrem;
5. Gdzieś pośrodku;
6. Gdybym poszła spać trochę wcześniej;
7. Pamiętasz?
8. W kilku słowach;
9. Wiesz że…;
10. Tamte dni;
11. Najlepszy prezent;
12. Za wszystko i za nic;

Premiera płyty “Chwile” będzie miala miejsce 17 kwietnia.


Opracował Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów Pro Art).


REKLAMA


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e