Były prezez MTA uzdrowi nowojorskie metro?

Joe Lhota powraca do MTA. Przed nim spore wyzwanie – wyprowadzić na prostą podupadające metro nowojorskie.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że 62-latek będzie nowym przewodniczącym MTA po swojej 4 i pół – letniej przerwie. Cuomo powiedział, że doświadczenie Lhoty w prowadzeniu systemu transportowego z pewnością będzie korzystne przy rozwiązywaniu problemów związanych z opóźnieniami i obsługą nowojorskiego metra.

Choć organizacje działające na rzecz pasażerów, takie jak Straphangers Campaign zgodziły się z oceną Cuomo, podkreślają jednak, że przez Lhotą trudne wyzwanie.
„Pracy nr 1 dla pana Lhoty to opracowanie planu ratunkowego” – powiedział prawnik kampanii Straphangers Gene Russoff. “Taki plan wymaga od pan Lhoty , by przy pomocy swego szefa gubernatora Andrew Cuomo zdobył on znaczne nowe zasoby finansowe w celu naprawy niedomagającego systemu” – dodał Gene Russoff.
Lhota powiedział senatorom stanowym, że jest też sfrustrowany z powodu sytuacji nowojorskiego metra i że agencja musi myśleć kreatywnie.
Zgodnie z Politico, zaproponował on także, by zamykać na noc niektóre linie.
“Zamierzamy przeanalizować plan zamknięcia niektórych linii” – powiedział Lhota. “Uważam, że to bardzo niewygodne, ale będziemy musieli to zrobić”.

Kathryn Wylde, prezes Partnership for New York City, przypomina działania Lhoty podczas huraganu Sandy jako przykład jego umiejętności w kwestii zarządzania awaryjnego, gdy zamknął podziemne stacje metra i przekierował pociągi na wyższe tereny, aby uniknąć ogromnych szkód.

“Gubernator Cuomo po raz kolejny rekrutuje znakomitego lidera do jednego z najtrudniejszych zadań w administracji”
– powiedziała Wylde.

Joseph Lhota ma 62 lata. Urodził się w dzielnicy Bronx, wychował na Long Island. Jest absolwentem Georgetown University i Harvard Business School.
W latach 1994/2001, za rządów Rudiego Giulianianiego, pełnił funkcję dyrektora do spraw budżetu, komisarza do spraw finansów oraz zastępcy burmistrza. Następnie pracował jako dyrektor wykonawczy w Cablevision i Madison Square Garden, a od 2011 r. był prezesem i dyrektorem generalnym Metropolitan Transportation Authority. W grudniu 2012 r. zrezygnował ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego MTA i ubiegał się o fotel burmistrza Nowego Jorku.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e