Burmistrz de Blasio poinformuje NYPD, aby zaprzestał aresztowania ludzi za jej publiczne palenie

Nowy Jork przygotowuje się do legalizacji marihuany w mieście. NY Daily News poinformował w niedzielę, że burmistrz de Blasio poinformuje NYPD, aby zaprzestał aresztowania ludzi za jej publiczne palenie.

De Blasio, który od dawna sprzeciwiał się legalizacji rekreacyjnej marihuany teraz twierdzi, że jej legalizacja jest nieunikniona. Tworzy więc oficjalną grupę zadaniową do zajęcia się tą sprawą.
Burmistrz planuje zlecić NYPD wydawanie wezwań ludziom palącym marihuanę publicznie, zamiast ich aresztować.

Ta zmiana polityki będzie częścią 30-dniowego przeglądu, który burmistrz ogłosił w zeszłym tygodniu, by przyjrzeć się ogromnym różnicą rasowym dotyczących aresztowań dotyczących marihuany.
NY Daily News pisze, że de Blasio się na tym nie zatrzyma. Organizuje grupę zadaniową urzędników miejskich, chcąc położyć podwaliny pod pełne jej zatwierdzenie.

Wprawdzie De Blasio nie był nigdy zwolennikiem legalizacji marihuany, ale mówi, że czy mu się to podoba, czy też nie, nadchodzi ten dzień i miasto powinno być na to gotowe.

“Po legalizacji marihuany, która prawdopodobnie nastąpi w naszym stanie w niedalekiej przyszłości, nasze plany dotyczące miasta mają decydujące konsekwencje dla bezpieczeństwa publicznego, zdrowia i finansów” – powiedział burmistrz Nowego Jorku.

“Podczas gdy wciąż mam realne obawy, musimy przejść przez to, nie jest trudno zorientować się, dokąd zmierzamy, a każdy odpowiedzialny decydent musi przygotować się na tę ewentualność. Teraz skupię się na pomocy w opracowaniu kluczowych ram prawnych, które muszą zostać opracowane zanim dojdzie do realizacji” – dodał.

Ratusz podjął działania, ponieważ uważa, że gubernator Cuomo prawdopodobnie wkrótce podejmie działania w celu wprowadzenia legalnej marihuany w stanie Nowy Jork.
Cuomo, podobnie jak de Blasio, sprzeciwił się legalizacji, ale zmienił swoje stanowisko i wyznaczył komisję do zbadania tej kwestii.

Badania pokazują, że w przybliżeniu tyle samo białych, jak i czarnoskórych mieszkańców pali marihuanę, ale 86% osób aresztowanych w mieście z tego powodu, to czarnoskórzy i Latynosi.

W ubiegłym tygodniu, prokurator okręgowy Manhattanu Cy Vance Jr. i Brooklynu Eric Gonzalez powiedzieli, że przestaną ścigać za posiadania marihuany i jej palenie. Ruch ten poczyniono na rzecz zmniejszenia nierówności i niepotrzebnych interakcji z systemem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Według jednej z analiz biura prokuratora, można oszacować, że liczba postępowań sądowych dotyczących marihuany zmniejszy się na Manhattanie z około 5000 do około 200 rocznie, czyli o 96 procent.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e