Barbara Underwood pełniącą obowiązki prokuratora generalnego Nowego Jorku

Po tym, jak prokurator generalny stanu Nowy Jork, Eric Schneiderman, ogłosił we wtorek, że w związku z zarzutami dotyczącymi przemocy fizycznej ustępuje ze swojego stanowiska ogłoszono, że tymczasowo zastąpi go Barbara Underwood.

Zanim 73 – letnia Underwood przejęła wczoraj obowiązki prokuratora generalnego, Underwood, była zastępcą prokuratora generalnego stanu Nowy Jork. Zastępca prokuratora generalnego reprezentuje stan w sądach apelacyjnych.

“Jestem zaszczycona, mogąc służyć ludziom w Nowym Jorku jako pełniąca obowiązki prokuratora generalnego”- powiedziała Underwood w wydanym oświadczeniu. “Praca tego biura jest niezwykle ważna, nasze biuro nigdy nie było silniejsze, a ten niezwykle utalentowany, oddany i niestrudzony zespół urzędników stanowych zapewni, że nasza praca będzie trwała nieprzerwanie”.

Underwood została mianowana na stanowisko zastępcą prokuratora generalnego w 2007 roku przez ówczesnego prokuratora generalnego Andrew Cuomo, a Schneiderman pozostawił ją na stanowisku po objęciu urzędu w 2011 roku.

Barbara Underwood uzyskała licencjat w Harvardzie w 1966 roku i dyplom prawniczy w Georgetown w 1969 roku. Pracowała dla sędziego Sądu Najwyższego Thurgooda Marshalla i przez 10 lat wykładała w Yale Law School, a następnie w 1982 r. rozpoczęła pracę w Nowym Jorku.
Pracowała w biurach okręgowych adwokatów trzech powiatów nowojorskich i była doradcą oraz głównym asystentem w biurze prokuratora w Brooklynie.
W latach 1998-2001 była zastępcą prokuratora generalnego USA.

“Jest niezwykle kompetentną kobietą, więc nie mam wątpliwości, że natychmiast zadba o dobre zarządzanie biurem” – powiedział we wtorek Cuomo. “Ona jest niesamowicie profesjonalna” – dodał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e