Barack Obama przyjął w Białym Domu Donalda Trumpa

Prezydent Barack Obama przyjął w Białym Domu swojego następcę, prezydenta – elekta Donalda Trumpa. Przedmiotem rozmowy było przejęcie władzy przez Trumpa, który odniósł zwycięstwo w listopadowych wyborach i stanie na czele supermocarstwa.

Spotkanie trwało 90 minut, dłużej niż planowano. To była ich pierwsza rozmowa, bowiem nigdy wcześniej nie mieli takiej okazji.
Prezydent Obama nazwał spotkanie w Gabinecie Owalnym “doskonałym” i o szerokim zasięgu.
Powiedział, że został zachęcony przez Trumpa do pracy z jego zespołem w kwestiach, przed którymi stoi kraj. Dodał, że teraz ważne jest dla wszystkich, by się zjednoczyć.
Trump oświadczył, że nie może się już doczekać współpracy z Obamą w przyszłości. Stwierdził, że to był to dla niego zaszczyt móc spotkać się z nim.

Trump rozmawiał z Obamą o polityce wewnętrznej i zagranicznej.
„Naprawdę omówiliśmy wiele sytuacji, niektórych wspaniałych, niektórych trudnych” – mówił na krótkiej konferencji po spotkaniu Donald Trump. Powiedział, że Obama wyjaśnił mi niektóre ważne rzeczy, które są do zrealizowania, które nie zostały opracowane w szczegółach.

W przeszłości Trump krytykował Obamę, nazywając go “niekompetentnym”. Kwestionował też miejsce jego urodzenia. Z kolei Obama w kampanii wyborczej opowiedział się przeciwko Trumpowi, mówiąc, że nie jest on przygotowany do tej pracy.

Podczas gdy Barack Obama przyjmował w Gabinecie Owalnym Donalda Trumpa, jego żona – Michelle spotkała się z przyszłą Pierwszą Damą USA Melanią Trump.

Po wizycie w Białym Domu, Trump pojechał na Kapitol na oddzielne spotkania z przewodniczącym Izby Reprezentantów Paulem Ryanem i liderem większości w Senacie Mitchem McConnellem.
“Będziemy pracować ręka w rękę nad pozytywnym programem, by stawić czoło wielkim wyzwaniom tego kraju” – powiedział w środę Ryan.

Jednym z najważniejszych punktów porządku obrad dla Republikanów jest uchylenie Obamacare.
“To był najgorszy jednolity akt prawny wśród wielu złych ustaw, jakie przyjęto w pierwszych dwóch latach prezydentury Obamy” – powiedział McConnell. “Im szybciej możemy pójść w innym kierunku, tym lepiej” – dodał.
W czwartek po południu, ustępujący wiceprezydent Joe Biden spotka z się z wiceprezydentem-elektem Mikiem Pencem.
Donald Trump zostanie zaprzysiężony na stanowisko prezydenta 20 stycznia.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e