„Atlantic Ticket” pomiędzy Brooklynem a Queensem

Pasażerowie Long Island Rail Road podróżujący między Brooklynem a Queensem mogą wkrótce ujrzeć obniżkę cen za przejazdy. Tzw. „Atlantic Ticket” miałby obowiązywać już od przyszłego miesiąca.

Program pilotażowy, zwany jako “Atlantic Ticket” dotyczy osób podróżujących z Atlantic Terminal do dziewięciu mniej używanych stacji kolejowych LIRR w mieście.

Zniżką zostaną objęte osoby dojeżdżające z Brooklynu do stacji w Queens Village, Hollis, St. Albans, Rosedale, Laurelton, Locust Manor, Jamajca i East New York i Nostrand Avenue.

Bilet pomiędzy tymi dziewięcioma stacjami a terminalem w godzinach szczytu będzie kosztował 5 USD w jedną stronę. Obecnie jest to 10,25 USD.

Siedmiodniowy, połączony bilet na kolej i metro zostałby obniżony ze 104,25 do 60 USD.
Program otrzymał zielone światło od Komisji Finansów MTA i mógłby ruszyć w przyszłym miesiącu.

Grupa doradcza MTA zaproponowała obniżenie cen za przejazdy już ponad dziesięć lat temu jako sposób generowania przychodów i pomocy mieszkańcom mieszkającym w pobliżu stacji LIRR, które nie są często używane.

Jeśli program pilotażowy sprawdzi się w przypadku Long Island Rail Road, zwolennicy pomysłu mają nadzieję, że zostanie on rozszerzony na inne podmiejskie linie kolejowe MTA, Metro-North.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e