Amerykańskie lotniska notują więcej opóźnień w sezonie letnim niż zimą

Zgodnie z dorocznym sprawozdaniem MagnifyMoney.com, w sprawie analizy danych dotyczących przylotów samolotów na 50 najbardziej ruchliwe lotniska w USA w latach 2008 – 2017, które zaczerpnięto z Departamentu Transportu, ponad połowa z nich odnotowała więcej opóźnień w lecie niż w zimie. 54 procent portów lotniczych miało gorsze wyniki odnośnie przylotów w 2017 niż w 2016 r.

Czerwiec to najgorszy miesiąc w sezonie letnim jeśli chodzi o opóźnienia. Trzy czwarte (76%) przebadanych portów lotniczych odnotowało najwięcej opóźnień w lecie w tym właśnie miesiącu.

Z roku na rok sytuacja się pogarsza. Ponad połowa (56%) portów lotniczych miała w 2017 r. gorsze wskaźnik dotyczące przylotów, niż w ciągu poprzednich 10 lat.

Dane pokazały, że Newark-Liberty, LaGuardia i San Francisco miały najwięcej opóźnień latem ze wszystkich portów lotniczych, które wzięto pod uwagę. Z kolei Honolulu, Salt Lake City i John Wayne Airport w powiecie Orange w Kalifornii najmniej.

W oparciu o 10-letnie dane dotyczące przylotów samolotów w sezonie letnim, na szczycie listy najgorszych lotnisk plasuje się Newark – główne centrum United Airlines, międzynarodowe lotnisko w metropolii nowojorskiej. Ubiegłego lata tylko 2 z 3 samolotów wylądowało w tym porcie na czas zeszłego lata. Wskaźnik przylotów do Newarku spadł w porównaniu z 10-letnią średnią o 2,3%. Lotnisko jest wyposażone w przestarzały system kontroli ruchu lotniczego, jak również jego położenie w jednym z najbardziej zatłoczonych korytarzy powietrznych na świecie z pewnością się do tego przyczyniło.

Na drugim miejscu uplasowało się kolejne nowojorskie lotnisko – LaGuardia (LGA).Wprawdzie liczba przylotów i odlotów na czas z tego portu lotniczego wzrosła o 0,7% w porównaniu z 10-letnią średnią, jednak sytuacja nadal nie przedstawia się najlepiej.
LaGuardia, to popularny port lotniczy dla mieszkańców Manhattanu.

Trzecią pozycję zajmuje San Francisco ze wskaźnikiem przylotów na czas – 69,2% (wzrost o 0,4% w stosunku do 10 – letniej średniej). To węzeł komunikacyjny United Airlines

Na czwartym miejscu jest JFK, gdzie wskaźnik przylotów na czas wyniósł 70,5% – spadek o 0,2% w stosunku do 10 – letniej średniej. JFK jest ważnym węzłem JetBlue, a nade wszystko popularnym międzynarodowym portem lotniczym w USA.
Więcej na ten temat na stronie: https://www.magnifymoney.com/blog/news/2018-summer-flight-delay-study-best-worst-airports-ranked/

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e