American Airlines: Ograniczenia dotyczące zwierząt stanowiących „wsparcie emocjonalne”

Linie lotnicze American wprowadzają nowe ograniczenia dotyczące dozwolonych typów zwierząt stanowiących „wsparcie emocjonalne” dla osób, które go potrzebują. Zakazują wprowadzania na pokład samolotów owadów, jeży, kóz.

W poniedziałek American Airlines dołączyły do konkurencyjnych linii lotniczych i zaostrzyły przepisy dotyczące pasażerów latających ze zwierzętami, które są dla nich „wsparciem emocjonalnym”. Rozszerzają listę zwierząt, które nie mogą towarzyszyć podczas podróży, a także wprowadzają wymóg dla klientów, którzy muszą przesztawić potwierdzenie, że ich zwierzę potrafi się odpowiednio zachowywać w trakcie lotu.

Ci, którzy chcą wprowadzić takie zwierzę na pokład, muszą teraz złożyć dokumenty na 48 godzin przed lotem. Ograniczenia dotyczą dozwolonych typów zwierząt.

American Airlines informują, że zgodnie z nowymi przepisami, które wchodzą w życie od 1 lipca, płazy, kozy, jeże, owady, ptaki nie będące ptactwem domowym, a także zwierzęta z kłami, rogami lub kopytami nie mogą być wprowadzane na pokład samolotu jako zwierzęta wspierające. Przewoźnik zrobi wyjątek dla miniaturowych koni, które zostały przeszkolone jako zwierzęta asystujące człowiekowi.

“Wspieramy prawa klientów, od weteranów po osoby niepełnosprawne, z uzasadnionymi potrzebami wyszkolonego asystenta lub zwierzęcia wsparcia” – oświadczyły linie lotnicze American w komunikacie prasowym. “Niestety, nieprzeszkolone zwierzęta mogą prowadzić do problemów bezpieczeństwa dla naszego zespołu, naszych klientów i pracujących psów na pokładzie naszego samolotu”.

Zwierzęta wspierające emocjonalnie pasażerów zapewniają komfort osobom cierpiącym na zaburzenia emocjonalne lub psychiczne, takie jak lęk, depresja i ataki paniki. Mają złagodzić stres związany z podróżą. Zwykle mogą latać samolotami za darmo, jeśli są spełnione określone wymagania.
Wykorzystanie takich zwierząt podczas lotów wzrosło w ostatnich latach. American Airlines podało, że w latach 2016-2017 liczba pasażerów, którym towarzyszą w trakcie lotów zwierzęta, wzrosła o ponad 40%.

Zwierzęta wspierające emocjonalnie – zazwyczaj psy, ale czasami też koty lub inne, mogą być używane przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi, psychicznymi lub intelektualnymi.

Ustawy federalne wymagają od linii lotniczych, by zezwalały pasażerom niepełnosprawnym podróżować ze zwierzęciem, które jest jego asystentem, a także zwierzętami wspierającymi osoby chorujące np. na depresję. Mogą wymagać zaświadczenia od licencjonowanego specjalisty ds. zdrowia psychicznego dokumentującego potrzeby pasażera dotyczące emocjonalnego zwierzęcia wspierającego.

Linie American twierdzą, że nowe zasady mają na celu ochronę pasażerów z uzasadnionymi potrzebami dotyczącymi zwierząt asystujących i tych stanowiących wsparcie emocjonalne, przy jednoczesnym uniknięciu problemów z niewytrenowanymi zwierzętami przebywającymi na pokładzie samolotu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e