Akt oskarżenia przeciwko firmie budowlanej, która nie wypłaciła pracownikom wynagrodzeń na kwotę 1,7 mln dolarów

Prokuratura postawiła zarzuty firmie budowlanej z Queensu i zewnętrznej firmie obsługującej kwestie płacowe, która rzekomo dopuściła się oszustwa z tytułu odszkodowań pracowniczych i niedostatecznego opłacania 520 robotników, jednocześnie zlecając pracę przy kilku projektach na Manhattanie, w tym w mieszkaniu w luksusowym wieżowcu Billionaires ‘Row.

Parkside Construction i Affinity Human Resources nie wypłaciły w latach 2014-2017 swoim pracownikom należnych im wynagrodzeń na łączną kwotę 1,7 miliona dolarów i 7,8 miliona dolarów odszkodowań z tytułu odszkodowań pracowniczych, powiedział na konferencji prasowej prokurator okręgowy Cyrus Vance Jr.

Obie firmy oraz niektórzy z ich dyrektorów i pracowników zostali oskarżeni w dwóch oddzielnych aktach oskarżenia złożonych w Sądzie Najwyższym na Manhattanie. Wszyscy oskarżeni nie przyznają się do winy.

Pracownicy wykonujący tego typu prace – z których wielu to nieudokumentowani imigranci – zarabiali średnio 25 USD za godzinę. Według Marka Petersa, komisarza miejskiego Departamentu Śledczego, jeden z pracowników zarobił prawie 50 000 zarobków , których nie otrzymał w ciągu trzech lat.

“Można by pomyśleć, że będzie tam dość pieniędzy, aby sprawiedliwie zrekompensować setki pracowników, których zatrudnili, aby wykonać konkretne instalacje i projekty murarskie, które należą do najbardziej niebezpiecznych w tej branży. Zamiast tego, firma Parkside Construction została oskarżona o systematyczne zmienianie kart pracy pracowników, obniżanie ich odzyskiwanych płac, a następnie przekazywanie sfałszowanych arkuszy czasu pracy do Affinity Human Resources ” – powiedział prokurator Vance na konferencji prasowej. “To był model biznesowy dla tych oskarżonych. Zmiany te były celowe, obliczone i spójne ” – dodał.

Zgodnie z aktami oskarżenia, Parkside Construction i Affinity Human Resources, a także kadra kierownicza w firmach, zostały oskarżone o oszustwa ubezpieczeniowe, kradzież mienia o dużej wartości i intrygi dotyczące oszustwa.

Adwokat Parkside Construction, Scott Leemon, wydał oświadczenie od współwłaściciela firmy, 39 – letniego Francesco Pugliese z Queensu, w którym zaprzeczył wszelkim zarzutom.

“Wiedzieliśmy o tym śledztwie od ponad roku i czekamy z niecierpliwością na pokazanie urzędowi prokuratora okręgowego i śledczym, dlaczego nie mają racji w składaniu tych oskarżeń przeciwko Parkside i innym oskarżonym” – czytamy w oświadczeniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e