674 aresztowania w schroniskach dla bezdomnych w pierwszym kwartale 2018 r

Dane dotyczące aresztowań wśród bezdomnych w schroniskach, to młyn na wodę dla tych, którzy krytykują administrację burmistrza Billa de Blasio za działania w kwestii walki z bezdomnością. W pierwszym kwartale 2018 r. zatrzymano 674 bezdomnych.

Telewizja NY1 uzyskała dane dotyczące liczby aresztowań w schroniskach dla bezdomnych w pierwszym kwartale 2018 roku. Podano, że w sumie dokonano 674 aresztowania. 75 procent z nich dotyczyło wykroczeń. W 160 przypadkach były to poważne przestępstwa.

Od prawie dwóch lat miasto przestało ujawniać całkowitą liczbę aresztowań w schroniskach dla bezdomnych. W ubiegłym tygodniu Steven Banks, komisarz miejskiego Departamentu Usług Socjalnych poinformował, że informacje o aresztowaniach NYPD będą publikowane.

Ujawnione dziś dane nie dotyczą aresztowań w konkretnych schroniskach. Miasto twierdzi, że ujawnienie tych informacji mogłoby dodatkowo piętnować wrażliwą populację. Zamiast tego ujawniono aresztowania w oparciu o informacje z posterunków policji.
25. posterunek NYPD przeprowadził w pierwszym kwartale 2018 roku najwięcej aresztów – 75. Obszar ten obejmuje duże schronisko dla mężczyzn na Wards Island.
73. posterunek w Brownsville jest na drugim miejscu – 72 aresztowań, a następnie 13. Posterunek na Manhattanie. Ten rejon obejmuje duże centrum dla mężczyzn po wschodniej stronie miasta.

W swoim oświadczeniu rzecznik Departamentu ds. Bezdomnych powiedział: “Zobowiązujemy się informować społeczność, jednocześnie nadal przekształcamy system schronisk i przez dostarczanie danych w oparciu o posterunki NYPD, będziemy w stanie jeszcze bardziej ulepszyć nasze wysiłki”.
Departament zobowiązał się publikować te dane w przyszłości co kwartał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e