Setki ludzi utknęły we wtorek wieczorem w Grand Central Terminal

Setki ludzi utknęły we wtorek wieczorem w Grand Central Terminal. Przez Nowy Jork przeszła burza, której towarzyszył silny wiatr, co było powodem problemów energetycznych Metro-North.

Około godziny 17:20, w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego zawieszono usługę linii: Hudson, Harlem i New Haven.

Grand Central szybko zapełnił się pasażerami. Metro-North ostrzegało na Twitterze, by omijać terminal, dopóki usługa nie zostanie wznowiona.
Prezes MTA, Joe Lhota podczas błyskawicznie zwołanej konferencji prasowej w Grand Central poinformował, że po pociągi zaczną jeździć od 18.10. Jednocześnie ostrzegł, że zanim wszystko wróci do normy, pasażerowie musza liczyć się z opóźnieniami.

“Byliśmy w stanie stosunkowo szybko wyjść z kryzysu”
– powiedział Lhota. “Muszę pogratulować wszystkim naszym klientom, oni radzili sobie z tym bardzo dobrze”.

Lhota powiedział, że decyzja o ograniczeniu dostępu do Grand Central podczas największej przerwy w dostępie do usług była kwestią kontroli tłumu.
“Dla bezpieczeństwa ludzi, którzy byli w terminalu” – stwierdził.
Ograniczona usługa Hudson Line została wznowiona między Grand Central Terminal i Croton-Harmon. Notuje się opóźnienia do 60 minut. Usługa między Croton-Harmon i Poughkeepsie pozostaje zawieszona z powodu wielu zalegających na trasie drzew. Klienci pragnący podróżować na północ od Croton-Harmon powinni zorganizować alternatywny transport.

Ograniczona usługa New Haven Line została wznowiona z opóźnieniem do 60 minut.

Ograniczoną usługę Harlem Line wznowiono między Grand Central Terminal i White Plains, a bardzo ograniczoną usługę wznowiona pomiędzy White Plains i Mount Kisco. Usługa na północ od Mount Kisco pozostaje zawieszona z powodu wielu powalonych drzew. Klienci pragnący podróżować na północ od Mount Kisco powinni zorganizować alternatywny transport.

Wstęp do Grand Central Terminal jest ograniczony do wejść od 42. Ulicy.

Proszę słuchać ogłoszeń na swojej stacji i nadal sprawdzać tę stronę w poszukiwaniu aktualizacji.

Aktualizacje na stronie: http://www.mta.info/mnr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e