Rośnie pula nagród w Powerball, obecnie wynosi 510 mln dolarów

Fortuna kołem się toczy. Do wygrania w Powerball 510 mln dolarów.

W środę nie padła główna wygrana w Powerball. Do zgarnięcia było 430 milionów dolarów.
Wylosowane numery to: 9-15-43-60-64 i Powerball 4.
W ciągu około dwóch miesięcy nie udało się nikomu zwyciężyć, dlatego z losowania na losowanie pula nagród rośnie. Obecnie wynosi 510 milionów dolarów. Rosnąca kumulacja przyciąga do gry coraz więcej graczy, dlatego wygrana może być jeszcze wyższa.

Szanse na wygranie w Powerball to jeden na 292 miliony.

Następne losowanie Powerball już w sobotni wieczór.

Jeśli padnie wygrana, zwycięzca loterii może zdecydować się na wypłatę środków pieniężnych jednorazowo lub otrzymywać płatności raz w roku przez następne 29 lat.
W przypadku corocznych należności, amerykański fiskus potrąci znacznie mniej, niż gdy gracz zadeklaruje jednorazową wypłatę.
Przypomnijmy, że wygrane na loterii są opodatkowane jak dochody. Amerykański urząd podatkowy (IRS) umieścił je w najwyższej grupie podatkowej – 39,6%. Zanim pieniądze trafią do zwycięzcy, rząd zatrzymuje 25% kwoty w ramach podatku federalnego. Następnie opłacić trzeba jeszcze lokalne podatki. Każdy ze stanów ma swoją odrębną stawkę. W przypadku Nowego Jorku jest to 8,82%. Mieszkańcy Nowego Jorku płacą najwyższą stawkę podatku od gier losowych w kraju, ponieważ miasto ma jeszcze dodatkowo miejski podatek wynoszący 3,9%.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e