Donald Trump Jr.: nie poinformowałem ojca o spotkaniu z rosyjską prawniczką

Donald Trump Jr. twierdzi, że nie mówił ojcu o swoim spotkaniu z rosyjską prawniczką podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej. Stwierdził, że to “nic takiego”.

Trump Jr. pojawił się we wtorek w programie “Hannity” telewizji Fox. “Dla mnie to były badania konkurencji. Mogli mieć coś, konkretne dowody na wszystkie opowieści, o których słyszałem” – powiedział Donald Trump Jr.

Gdy najstarszy syn prezydenta znalazł się w ogniu krytyki, opublikował e-maile dotyczące spotkania z Natalią Weselnicką, rosyjską prawniczką, która mogła mieć powiązania z Kremlem.

Wymiana e maili między Trumpem Jr. a publicystą Robem Goldstonem wskazuje na to, że prawniczka otrzymała informacje od rządu rosyjskiego, które mogłyby zaszkodzić Hillary Clinton.

W mailu wysłanym 3 czerwca 2016 r. Goldston napisał, że zatelefonował do niego ich wspólny znajomy Emin i prosił go, by się skontaktował się z Trumpem Jr., bo ma dla niego coś ciekawego. Zasugerował w mailu, że kontakty Hillary Clinto z Rosją będą dla jego ojca bardzo użyteczne.

Trump Jr odpowiedział: “Jeśli oczywiście to jest to, o czym mówisz, jestem zachwycony, zwłaszcza późnym latem”. Zaznaczył, że aktualnie nie dysponuje czasem, by się spotkać, bo jest w drodze, ale później go wygospodaruje na rozmowę.
Po kilku dniach, Goldston przypomniał Trumpowi o sprawie i po wymianie kilku e maili udało im się uzgodnić termin spotkania. Ostatecznie doszło do niego 9 czerwca w Trump Tower w Nowym Jorku. Trwało 20 minut.

“Myślę, że poszedłem tego wysłuchać” – powiedział Trump Jr. wtorek z Fox News. Ale jak stwierdził, głównymi tematami podczas spotkania nie była kampania wyborcza i Hillary Clinton. Rozmawiano za to o sankcjach nałożonych na Rosję, a także o zakończonym przez Rosję programie dotyczącym adopcji sierot rosyjskich przez Amerykanów.

Trump Jr. twierdzi, że nie mówił o nim swojemu ojcu, bo jak stwierdził „nie było to nic takiego” i nie było o czym mówić. Zabrał z sobą na nie szwagra Jareda Kushnera i menedżera kampanii Trumpa Paula Manaforta.

“Z perspektywy czasu, prawdopodobnie postąpiłbym inaczej” – powiedział Trump Jr. Seanowi Hannity.
Prezydent Donald Trump bronił swojego syna, po tym jak opublikował on serię e-maili dotyczących spotkania.
Zastępca sekretarza prasowego prezydenta, Sarah Huckabee Sanders, przeczytała oświadczenie prezydenta Trumpa.
“Mój syn jest osobą o wysokich standardach, a ja pochwalam jego transparentność” – czytamy w oświadczeniu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e