Wzrosła cena budowy nowego tunelu kolejowego między Nowym Jorkiem a New Jersey

Wzrosła cena projekt budowy nowego tunelu kolejowego między Nowym Jorkiem a New Jersey. Wciąż pojawiają się też pytania, kto za niego zapłaci, donosi Fox5.

Tymczasem szef korporacji deweloperskiej utworzonej w celu nadzorowania ogromnego przedsięwzięcia, John Porcari, powiedział Fox5, że projekt będzie kosztować 12,9 miliardów dolarów. Wcześniej szacowano, że koszty inwestycji pochłoną 7 – 10 miliardów dolarów. .

Koszt obejmuje 11,2 mld dolarów na zbudowanie nowego tunelu dwutorowego i 1,7 mld dolarów na remont istniejącego już stuletniego tunelu dwutorowego, który w 2012 roku został zniszczony podczas huraganu Sandy.

Tunele i nowy most nad Hackensack River w stanie New Jersey w celu zastąpienia stuletniego przęsła są pierwszą fazą programu Gateway, ambitnej inicjatywyna rzecz poprawy możliwosci kolejowych w korytarzu północno-wschodnim między Waszyngtonem i Bostonem, a konkretnie wokół Penn Station w Nowym Jorku, najpopularniejszej stacji kolejowej w kraju.

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy, połowę kosztów poniosłyby stany Newy Jork i New Jersey, a drugą połowę miałby sfinansować rząd. W proponowany przez prezydenta Donalda Trumpa budżecie zaleca się zmianę warunków kluczowego programu dotacji, co może doprowadzić do drastycznego ograniczenia finansowania tunelu kolejowego między Nowym Jorkiem a New Jersey.
W zeszłym miesiącu gubernator New Jersey Chris Christie powiedział po rozmowie z sekretarzem ds. Transportu Elaine Chao jest pewien tego, że dwa stany i rząd federalny będą współpracować, by realizacja projektu nie została opóźniona.

Korytarz północno-wschodni wokół Penn Station został przez ostatnie kilka miesięcy nękały liczne problemy. Dwa wykolejenia pociągów, awaria zasilania, problemy z sygnalizacją i inne spowodowały, że firma Amtrak przyspieszyła prace związane z wymianą starzejących się torów i innych urządzeń, które spowodowały wiele opóźnień i związanych z tym kłopotów osób dojeżdżających do pracy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e