2 sierżantów NYPD postrzelonych w Bronksie, jeden nie żyje

Dwóch sierżantów NYPD zostało postrzelonych w piątek po południu w dzielnicy Van Nest w nowojorskim Bronksie. Jeden z nich nie żyje.

Jak poinformował Stephen Davis, rzecznik NYPD, do strzelaniny doszło tuż po 3 po południu w okolicy Bronx River Avenue w pobliżu Noble Playground.

Funkcjonariusze z 43. Posterunku Policji odpowiedzieli na wezwanie o włamaniu do domu przy Beach Ave. Zatelefonowała kobieta, która powiedziała, że mężczyzna uzbrojony w pistolet wtargnął do jej mieszkania. Cztery przecznice od miejsca zdarzenia, policjanci natknęli się na podejrzanego i próbowali go zatrzymać, gdy ten jechał czerwonym Jeepem Cherokee. Mężczyzna otworzył ogień w kierunku policjantów.

Ed Mullins, szef Sergeant’s Benevolent Association powiedział, że jeden z funkcjonariuszy – Emmanuel Kwo został postrzelony w nogę, a drugi – Paul Tuozzolo w głowę. Obu przetransportowano do Jacobi Medical Center. Stan zdrowia sierżanta Kwo jest stabilny. Niestety Tuozzola nie przeżył. W szpitalu orzeczono jego zgon.

Podejrzany, 35 – letni Manuel Rosales z Brentwood na Long Island został zastrzelony. Rosales miał bogata kartotekę kryminalną. Był w przeszłości 17 razy zatrzymywany przez policję, 3 razy odbywał karę w więzieniu.

Sierżant Paul Tuozzolo służył w policji od 19 lat. Osierocił dwoje dzieci.

Paul Tuozzolo jest piątym oficerem NYPD, który zginął na służbie w ciągu ostatnich dwóch latach. 20 października 2015 r. we wschodnim Harlemie śmierć poniósł Randolph Holder. 2 maja 2015 r., 25 –letni policjant Brian Moore został postrzelony w Queensie, dwa dni później odłączono go od aparatury podtrzymującej życie. W grudniu 2014 roku, w Bedford-Stuyvesant Raphael Ramos i Wenjian Liu zostali zamordowanii przez czarnoskórego mężczyznę, który strzelił do nich, gdy siedzieli w radiowozie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e