Zwiększone środki bezpieczeństwa w okresie świątecznym

Gubernator Andrew Cuomo poinformował, że w okresie świątecznym nowojorczycy powinni spodziewać się zwiększonych środków bezpieczeństwa.

By zapobiec kolejnemu atakowi terrorystycznemu, władze stanu Nowy Jork postanowiły rozmieścić i w mieście sprzęt do wykrywania promieniowania, na ulicach obecni będą policjanci ze specjalnie wyszkolonymi psami. Kierowcy powinni być przygotowani na rutynowe kontrole.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa, które są częścią międzywydziałowych wysiłków, będą obowiązywały na mostach i w tunelach, w Penn Station, Grand Central Station, na lotniskach Kennedy’ego i LaGuardia oraz w metrze.

Gubernator Cuomo powiedział, że biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, rozsądne jest zwiększenie bezpieczeństwa na głównych skrzyżowaniach i głównych węzłach komunikacyjnych. Dodał, że MTA, Port Authority, policja stanu Nowy Jork i Gwardia Narodowa będą współpracować z NYPD podejmując różnorakie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa nowojorczykom. Zapewnił, że będą używać “nowo nabytych, wysoce zaawansowanych urządzeń”, w tym sprzętu do wykrywania promieniowania.

Zwiększone środki są z nadmiaru ostrożności, powiedział Cuomo, nie dlatego, że istnieje jakiekolwiek doniesienie sugerująca o nadciągającym ataku.

“To tylko aktywny wysiłek na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa” – powiedział Cuomo. “To niebezpieczny czas w naszym stanie, w naszym kraju, to niebezpieczny czas na świecie” – dodał.

Prezes MTA, Joseph Lhota, powiedział, że zwiększone środki bezpieczeństwa to “właściwa decyzja” i ” to odpowiedni moment, aby to zrobić”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e