Zmiana czasu. Rośnie ryzyko wypadków drogowych

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. Lokalni urzędnicy przypominają kierowcom, że rośnie wtedy ryzyko wypadków drogowych.

Traffic Safety Committee, Department of Motor Vehicles, Department of Transporation, Thruway Authority, Department of Health w stanie Nowy Jork apelują do kierowców o uważną jazdę w tygodniu po zmianie czasu. Utracona w trakcie weekendu godzina snu może zwiększyć liczbę wypadków drogowych.

Sygnalizują o tym, by podnieść świadomość kierowców na temat zmiany czasu, co ma wpływ na ich harmonogram snu i codzienną rutynę. Mówią, że senność może spowodować wolniejszy czas reakcji, pogorszenie widzenia i opóźnienie przetwarzania informacji. Wszystko to prowadzi do wzrostu liczby wypadków, urazów, a nawet śmierci na drogach.

Wzdłuż New York State Thruway, I-87 Northway i innych głównych dróg w całym stanie wyświetlane są informacje “Stay Awake, Stay Alive” przypominające o tym, by kierowcy zachowali szczególną czujność na drodze.

“Będziemy mieć ciemniejsze poranki, a kiedy tak się dzieje, to oznacza, że ludzie muszą być czujni, gdy prowadzą auto, bo nagle mają do czynienia z inną rzeczywistością w godzinach porannych” – powiedział burmistrz Nowego Jorku, który także apeluje w tej sprawie bezpośrednio do mieszkańców miasta Nowy Jork.

Dane DOT dotyczące wypadków drogowych w ciągu ostatnich pięciu lat pokazują wzrost o 10% wypadków śmiertelnych i mniej poważnych incydentów na ulicach Nowego Jorku w tygodniu po zmianie czasu.

“Jednym z naszych głównych celów programu Vision Zero jest zwiększenie świadomości i zmiana zachowań: nowojorczycy powinni wiedzieć, że prowadzenie auta, gdy jesteś nawet trochę senny sprawia, że bardziej prawdopodobne jest, że za kierownicą możesz podjąć niebezpieczną decyzje” – powiedziała w oświadczeniu komisarz DOT Polly Trottenberg.

Miasto realizuje plan burmistrza Billa de Blasio – Vision Zero, by całkowicie wyeliminować śmiertelne wypadki z udziałem pieszych na drogowych do 2024 r.
W listopadzie 2014 r. Nowy Jork zredukował dozwoloną prędkość poruszania się pojazdów w mieście z 30 do 25 mil na godzinę.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e