Zdobycie dwóch miejsc w Senacie nie daje Demokratom kontroli nad stanową legislaturą

Demokraci zdobyli we wtorek w wyborach do stanowego Senatu w Nowym Jorku dwa miejsca, uzyskując tym samym liczbową większość przedstawicieli w izbie. Jednak wyniki te nie pozwolą im na przejęcie kontroli nad stanową legislaturą.

W 37. okręgu senackim Westchester County, demokratyczna członkini Zgromadzenia Shelley Mayer pokonała Republikankę Julie Killian, byłą lokalną urzędniczkę.

Krótko przed godziną 10 wieczorem, Mayer ogłosiła swoje zwycięstwo, a wkrótce potem spotkał się z nią gubernator Andrew Cuomo.
W 32. dystrykcie senackim obejmującym Bronks, demokratyczny członek Zgromadzenia Luis Sepulveda pokonał swojego największego rywala, Republikanina Patricka Delicesa.

Zatem teraz 32 Demokratów zajmuje miejsca w 63 – osobowym stanowym Senacie, o jedno mniej mają Republikanie.
Zapowiedź senatora reprezentującego Brooklyn – Sencha Feldera, który spiskował z Republikanami, że nie wstąpi do Partii Demokratycznej oznacza, że GOP będzie utrzymywał kontrolę nad Senatem.

Felder długo zasiadał z Republikanami w Senacie, ku frustracji innych Demokratów. Demokratyczni przywódcy mieli nadzieję, że znajdzie się po ich stronie po wygranych przez Demokratów wtorkowych wyborach.
Jednak Felder pogrzebał te nadzieje we wtorek, zanim ogłoszono sondażowe wyniki mówiąc, że nie chce walki o kontrolę Senatu i zmącić ostatnie tygodnie sesji legislacyjnej.

“Uważam, że moim obowiązkiem jest zapobiec bezprecedensowej i niepewnej walce politycznej, która zaatakuje moich wyborców i nowojorczyków” – powiedział Felder.
W efekcie dzięki wsparciu Feldera, Republikanie nadal będą kontrolować izbę przynajmniej do końca sesji legislacyjnej w czerwcu.

Demokraci zapowiedzieli, że skupią się teraz na zdobyciu wyraźnej większości w listopadzie. Przewidują bowiem, że opozycja wobec republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa spowoduje dużą frekwencję wyborczą.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e