Zbezcześcił figurę Chrystusa i pomnik Jana Pawła II przed polskim kościołem w Brooklynie

Pracownik departamentu oczyszczania miasta zbezcześcił figurę Chrystusa i pomnik Jana Pawła II przy polskiej parafii św. Franciszki de Chantal w dzielnicy Borough Park w Brooklynie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 lutego około godz. 9.00 rano. Kamera monitorująca teren kościoła zarejestrowała pracownika NYC Sanitation, który najpierw obrzucał śmieciami i wszystkim, co miał pod ręką figurę Jezusa stojącą przed świątynią. Przeklinał przy tym i krzyczał. Potem wsiadł do samochodu.
40 minut później wrócił pod kościół, otworzył bramkę , wszedł na teren parafii i zaczął niszczyć kwiaty, znicze i inne ozdoby przy pomniku świętego Jana Pawła II.

Sprawca aktu wandalizmu, 38 – letniego Romana Protasa miał na sobie zielony uniform, jaki noszą pracownicy wydziału sanitarnego miasta. Świadkowie zdarzenie szybko zareagowali i wezwali policję. Po trzech godzinach, policja dostrzegła przy East 9th Street i Avenue L siedzącego w śmieciarce Protasa, który zamiatał ulicę. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli na komisariat policji. W trakcie przesłuchania, Protas miał powiedzieć, że nienawidzi katolików.

W chwili aresztowania miał przy sobie leki przepisywane pacjentom z problemami psychicznymi, a w ciężarówce, którą kierował znaleziono broń.
Protasa postawiono w stan oskarżenia, m.in. za posiadanie zakazanej substancji kontrolowanej, popełnienie przestępstwa z nienawiści, lekkomyślne zagrożenie ruchu, uciekę w pojeździe mechanicznym przed oficerem NYPD, popełnienie wykroczenia drogowego- przejechanie na czerwonym świetle .

Mężczyzna ma bogatą kartotekę policyjną. Był już kilkukrotnie zatrzymywany. W Department of Sanitation pracował od 2004 r. Został zwolniony z pracy.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e