Zakazane piosenki Pawła Kukiza

Po sukcesie solowej płyty Pawła Kukiza, zatytułowanej „Siła i honor”, która oparła się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym, a jednocześnie w błyskawicznym tempie zyskała status złotej, przyszedł czas na nieco lżejszy projekt.

Kukiz na „Zakazanych piosenkach” nie bawi się jednak w metafory, nie owija w bawełnę, tylko wali prostu z mostu. Tęgi łomot dostaje policja, obrywają funkcjonariusze służb wszelakich, media, a przede wszystkim politycy.

Bezkompromisowym treściom towarzyszy odpowiednia muzyka. To nie są pieśni biesiadne i beztroskie. To rockowy, mocno gitarowy, a jednocześnie charakterystyczny skład z niepowtarzalnymi partiami dęciaków i instrumentów klawiszowych. Nic dziwnego, w końcu u boku Kukiza stoją starzy dobrzy znajomi z zespołu „Kukiz i Piersi”, m.in. grający na klawiszach Krzysztof „Alladyn” Imiołczyk, oraz gitarzysta Wojciech „Amorek” Cieślak. Całość podparta jest mocną sekcją rytmiczną: na basie gra Grzegorz Zioła, a na perkusji Łukasz Łabuś, natomiast Amorka” na drugiej gitarze wspiera Jacek Kasprzyk.

„Zakazane piosenki” to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie – i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat. Album pojawi się w sklepac 4 listopada.

Spis utworów z płyty „Zakazane piosenki”:
1. Dnia czwartego czerwca
2. Nastolatek, czyli dejavu
3. Kundelek Antka Policmajstra
4. KGMO
5. Wasz wódz
6. Lolo Brukselka
7. Samokrytyka (dla Michnika)
8. Rozmowy u Sowy
9. Trzeba to zagłuszyć
10. JOW!
11. Moja ściana
12. Siekiera-motyka

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcie: Materiały promocyjne

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e