Zakaz sprzedaży zabawkowych pistoletów w Nowym Jorku

Amerykańscy giganci handlu detalicznego, Walmart, Amazon i inni ogłosili, że zgodnie z nakazem Nowojorskiej Prokuratury Generalnej zaprzestaną sprzedaży zabawkowych pistoletów wyglądających jak prawdziwa broń, chyba że na ich lufach będą naniesione wyraźne pomarańczowe oznaczenia.

Walmart już wprowadził rozporządzenie w życie i zablokował wysyłkę realistycznie wyglądających zabawek – pistoletów ze swojej strony internetowej.
Rzecznik firmy Amazon poinformował, że firma ustali, które zabawki nie spełniają wymogów i nie mogą być sprzedawane w Nowym Jorku.

Kmart jest w trakcie ich usuwania ze sprzedaży ze swoich sklepów i tych sprzedawanych w sklepach Sears.

W ubiegłym tygodniu prokurator generalny Eric T. Schneiderman wystosował listy do firm: Wal-Mart, Sears, Kmart, Amazon.com i ToyArsenal.com o zaprzestaniu sprzedaży w Nowym Jorku zabawek przypominających broń palną.

„Gdy zabawkowe pistolety są mylone z prawdziwymi, to może mieć tragiczne konsekwencje” – prokurator generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman. „Prawo stanu Nowy Jork jest jasne: sprzedawcy nie mogą ryzykować bezpieczeństwa dzieci i organów ochrony porządku publicznego sprzedając zabawkową broń, która praktycznie nie jest do odróżnienia od tej prawdziwej” – dodał Schneiderman.
Prawo stanowe zabrania sprzedaży pistoletów – imitacji realnie wyglądającej broni w kolorach: czarnym, niebieskim, srebrnym lub aluminiowym, chyba że posiada jednocalowy pomarańczowy pasek po obu stronach.

Według biura prokuratora generalnego, od 1997 r. w Nowym Jorku zostały zabite przez policję cztery osoby, w których posiadaniu były zabawkowe pistolety przypominające prawdziwą broń.
EJ
Zdjęcie: Caveman Chuck” Coker -photo on flickr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e