Z Nowym Rokiem w życie wchodzą nowe przepisy

Wraz z nadejściem Nowego Roku w życie wchodzą nowe przepisy. Wśród nich są obniżki podatków dla klasy średniej i podwyżka do płacy minimalnej.

Od 1 stycznia 2018 najniższa stawka za godzinę pracy w mieście Nowy Jork wzrasta z 11 do 13 dolarów. Na Long Island i w powiecie Westchester, minimalna płaca wzrasta z 10 do 11 dolarów za godzinę. A na pozostałym obszarze stanu Nowy Jork z 9,70 do 10,40 dol. za godzinę.

Zgodnie z nowymi przepisami, wydłużony zostaje płatny urlop rodzinny, a pracodawcy będą teraz musieli zapewnić pracownikom czas wolny na opiekę nad chorym krewnym. Nowy płatny program urlopów rodzinnych zapewnia pracownikom wynagrodzenie wtedy, gdy nie świadczą pracy. Osoby, które stały się rodzicami, opiekunowie bliskich krewnych, których stan zdrowia tego wymaga oraz członkowie rodziny tych, którzy zostali wezwani do odbycia czynnej służby wojskowej, mają prawo do płatnego urlopu rodzinnego. Program rozpoczyna się od ośmiu tygodni płatnego urlopu, a w 2021 r. będzie to 12 tygodni.
Od 2018 r. wprowadzono również zmiany w stanowej konstytucji. Urzędnicy publiczni, którzy zostali skazani za przestępstwa, będą mieli obniżoną emeryturę lub zostaną pozbawieni świadczenia. Nowe przepisy dotyczą wyłącznie funkcjonariuszy publicznych, którzy dopuszcza się naruszeń tego roku.

W całym mieście obowiązywać będą również bardziej restrykcyjne przepisy antynikotynowe. Latem ubiegłego roku, burmistrz Bill de Blasio podpisał rozporządzenie zakazujące tzw. aptekom – popularnym „pharmacies” sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych po wygaśnięciu ich aktualnych licencji na tytoń w 2018 roku. Dotyczy ono 550 aptek w pięciu gminach miasta.
Burmistrz podpisał także ustawę podnoszącą cenę minimalną za paczkę papierosów z 10,50 do 13 dol. Miasto zmniejszy również o połowę liczbę przedsiębiorstw posiadających zezwolenia na sprzedaż tytoniu, zatem coraz trudniej będzie można kupić papierosy w Nowym Jorku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e