Wzrost skarg na bezdomnych

Bezdomność staje się coraz większym problemem społecznym w Wielkim Jabłku. Liczba osób nocujących w schroniskach dla bezdomnych jest na rekordowo wysokim poziomie. Nasiliły się tez skargi na koczujących na nowojorskich ulicach osób bez własnego dachu nad głową.

Tak złej sytuacji w metropolii nowojorskiej nie było od lat. Niektórzy uważają nawet, że miasto stoi o krok od kryzysu bezdomności. Aby ograniczyć problem, administracja miejska tworzy rozmaite programy, ale ich skuteczność okazuje się wątła. Skarg na bezdomnych jest prawie o 60 procent więcej w porównaniu z poprzednimi latami.

Między 1 stycznia a 9 sierpnia , pracownicy miejskiej linii 311 odebrali 22 tys. skarg na bezdomnych. Analitycy zakładają, że do końca roku ich liczba może przekroczyć 33 tys.

Za zaistniałą sytuację obciążany jest burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio. Wielu mieszkańców miasta uważa, że podejmowane przez niego decyzje nie wychodzą na dobre mieszkańcom. Nie tylko poddają w wątpliwość jego skuteczność, ale i twierdzą, że nie zasługuje on na drugą kadencję.

Z nowojorskich schronisk codziennie korzysta ponad 60 tys bezdomnych, w tym 25 tys. dzieci.

Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e