Wzrost aresztowań za przestępstwa o podłożu seksualnym w nowojorskim metrze

Policyjne represje w sprawie przestępstw seksualnych w systemie nowojorskiego metra spowodowały wzrost aresztowań w tym roku.

Daily News donosi, że od początku roku do minionej niedzieli, policja dokonała 128 aresztowań pod zarzutem nadużyć seksualnych i bezprawnego dotykania. To wzrost o 23 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Policja twierdzi, że wzrost aresztowań ma związek z pracą tajnych agentów w nowojorskim metrze, którzy skupiają swoją uwagę na przestępcach seksualnych.
Prawie połowa wszystkich zdarzeń o podłożu seksualnym, związanych z dotykaniem, ocieraniem się, przyciskiwaniem w metrze w okresie ostatnich pięciu lat, miało miejsce pomiędzy stacjami Brooklyn Bridge / City Hall i 125 St na Lexington Ave.

Najczęściej do tego typu zdarzeń dochodziło na stacjach: 42nd St/Grand Central (linie 4,5,6 i 7 i transport wahadłowy); 14th St/Union Square (linie L, 4,5,6, N, R); Times Square/Port Authority (linie 1,2,3, N, Q, R, A, C, E); Lexington Ave/59th St (linie N, Q, R, 4,5,6) i 72nd St (linie 1,2,3).

Na początku tego roku, komisarz NYPD Bill Bratton obiecał, że policja zwiększy nacisk na przestępczość i wykroczenia, do których dochodzi w nowojorskim metrze, by poprawić jakość jego funkcjonowania.
EJ
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e