Wzrósł wskaźnik ubóstwa na przedmieściach

Do 33 procent wzrosła liczba mieszkańców metropolii nowojorskiej, którzy żyją poniżej federalnego progu ubóstwa. W 2000 r. odsetek ten wynosił 29 procent.

Według danych zebranych podczas spisu ludności i przeanalizowanych przez Metropolitan Policy Program działającym przy Brookings Institution, w latach 2000-2010 liczba ludzi biednych w Nowym Jorku i Newarku, NJ spadła o 7 procent, czyli o 120.000, podczas gdy na przedmieściach wzrosła o 14 procent (100.000 mieszkańców) . Wskaźniki ubóstwa wzrosły w niektórych miejscach nawet po recesji, oficjalnie zakończonej w 2009 roku, podaje Brookings Institution.

W latach 2000 – 2010 liczba ubogich spadła o 11 procent w Brooklynie i o 10 procent na Manhattanie. O 18 procent więcej mieszkańców Staten Island to osoby żyjących na skraju ubóstwa.

Zazwyczaj ubodzy mieszkańcy Ameryki zamieszkiwali duże miasta i tereny wiejskie. Tendencje te uległy zmianie i lepiej uposażeni Amerykanie osiedlają się teraz częściej w miastach. Punktem zwrotnym była pierwsza dekada 21 wieku, napisali autorzy raportu. Przedmieścia sa teraz domem dla “najszybciej rosnącej biednej ludności w tym kraju.”

Wzrost populacji biednych mieszkańców w okresie od 2000 r. zanotowano w New Jersey: Bayonne, Bergenfield, Clifton, Edison Township, Garfield, Hoboken, Hunterdon County, Lakewood, Linden, Mount Olive, New Brunswick, Passaic, Paterson, Perth Amboy , Raritan, Summit, Teaneck i Woodbridge, na Long Island: Brookhaven i Glen Cove, w Westchester: Ossining, Putnam County: Carmel, a w Rockland County: Ramapo.

Według wytycznych federalnych, obecny poziom ubóstwa dla czteroosobowej rodziny to roczny dochód poniżej 23.350 dolarów.

Przygotowała: Ewa Jaczynski
Zdjęcie: Ewa Jaczynski
Źródło: The New York Times

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e