Wystawa „In Wolf’s World” Dominiki Wilk

W dniach od 8 sierpnia do 12 września 2017r. w Galerii A.R czynna będzie wystawę pt. „In Wolf’s World” Dominiki Wilk. Młoda, lubelska artystka zaprezentuje 20 grafik w technice sitodruku. Będzie to zarazem 34 ekspozycja sztuki w galerii przy 71 India St.

Dominika Wilk

„In Wolf’s World- screen printing”

8 sierpnia do 12 września 2017r.

Galerii A.R, 71 India Street, Brooklyn, NY

tel: 347.971.1938

Poniedziałek – Piątek: 10 am to 4 pm

kurator wystawy – Janusz Skowron


Dominika Wilk. Urodzona w 1991 roku w Lublinie. Absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz Grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom zrealizowany w 2015 roku w pracowni Zakładu Grafiki Warsztatowej i Eksperymentalnej pod kierunkiem prof. Artura Popka. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych m.in.: Międzynarodowym Biennale Plakatu w Lublinie, w wystawie “Między grafiką a chemią” w Zielonej Górze, w wystawie “Drogi stąd wychodzą na północ. Grafiki z miasta Czechowicza” w Poznaniu, a także: w studenckiej wystawie plakatów Res Non Verba ,w 24. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie w kategorii Złoty Debiut H. Tomaszewskiego, 4. Graficznym Biennale Sztuki of Szeklerland w Rumunii, oraz wielu innych.

W swoich obecnych działaniach autorka wykorzystuje; dającą ogromne możliwości, technikę sitodruku. Główną osią twórczości są bajkowe wizerunki miast. Inspiracją do tych ilustracji są nie tylko realnie odwiedzane miejsca, ale także surrealistyczne wizje. W miejskich grafikach przedmiotom codziennego użytku nadawane jest nowe zastosowanie. Stają się zabawnymi elementami budującymi miejskie struktury. Temat miasta jest w twórczości Dominiki punktem wyjścia do zabawy bogatym wachlarzem elementów. Wszystkie prace utrzymane są w podobnej ilustratorskiej konwencji, pozbawionej koloru; gdzie główną rolę gra czerń i biel.

Na wystawie poza cyklem miast można będzie zobaczyć fragmenty twórczości ilustratorskiej dla dzieci, której motywem przewodnim jest ulubione zwierzę autorki – wilk. Groźny wilk znany każdemu z bajki o czerwonym kapturku w rysunkach pojawia się w codziennych sytuacjach jako niekiedy bardzo ludzkie i budzące sympatię zwierzątko.

Ostatnim elementem twórczości są przykłady prac, tworzonych w kontekście komercyjnym. Są to realizacje nadruków na torby inspirowane różnymi regionami Polski.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e