Wypadek samolotu w Connecticut. Nie żyje 1 osoba, 2 są ranne

Władze federane badają wypadek samolotu, do którego doszło w piątek rano w New Milford w stanie Connecticut. Nie żyje instruktor lotnictwa, a dwie osoby są ranne.

Urzędnicy Federalnej Administracji Lotniczej poinformowali, że samolot Cessna C-172, który wystartował z Miejskiego Portu Lotniczego w Danbury, rozbił się o godzinie o 9:47pod koniec drogi startowej 17-35 w Candlelight Farms Airport w New Milford.

Policja poinformowała, że mężczyzna, który zginął, był instruktorem lotnictwa. Kobieta, która była na pokładzie samolotu, była w stanie krytycznym o odwieziono ją do szpitala w Hartford. Mężczyzna, który był zajmował tylne siedzenie także odniósł obrażenia, wysiadł jednak z samolotu , udał się do domu oddalonego od miejsca zdarzenia o 300 do 400 jardów i poprosił jego mieszkańców, by zadzwonili pod numer alarmowy 911. Następnie został on przetransportowany do szpitala w Danbury.

Nie wiadomo, co mogło być prawdopodobną przyczyną katastrofy. Wypadek bada Federalna Administracja Lotnictwa FAA i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).
To jest siódmy wypadek samolotowy w Connecticut w tym roku, w czterech przypadkach były ofiary śmiertelne.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e