Wymóg pracy dla osób, które chcą korzystać z bonów żywnościowych

Administracja prezydenta Donalda Trumpa chce wprowadzić wymóg pracy dla osób, które chcą korzystać z bonów żywnościowych, tzw. food stamps.

Program Dodatkowej Pomocy Żywnościowej (Supplemental Nutrition Assistance Program, SNAP), powszechnie znany jako kartki żywnościowe (food stamps), pomaga osobom o niskich dochodach w zakupie żywności. Wprawdzie jest to program rządu federalnego, ale zarządzany przez agencje stanowe lub lokalne.

Środki przelewane są raz w miesiącu do odbiorcy, który przy zakupach artykułów spożywczych płaci za nie używając specjalnej karty.
Administracja Donalda Trumpa naciska, by podjęcie pracy było kryterium przyznawania pomocy żywnościowej.

W czterostronicowym dokumencie opublikowanym przez Departament Rolnictwa przedstawiono kilka sugestii dotyczących przepisów ustawy o gospodarstwach rolnych, które zostały opracowane w Kongresie. Stwierdzono w nim, że rząd popiera “pracę jako ścieżkę do samowystarczalności, dobrobytu i mobilności ekonomicznej osób i rodzin ubiegających się o dodatkową pomoc żywieniową”.
Z Supplemental Nutrition Assistance Program korzysta obecnie 45,6 milionów Amerykanów.

Jak powiedział Sekretarz ds. Rolnictwa, Sonny Perdue, wśród beneficjentów bonów żywnościowych są pełnosprawni dorośli. W ich interesie i ich rodzin jest niezależny styl życia.

Wymogi dotyczące pracy są postrzegane jako jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w ramach ustawy regulującej produkcję rolną w USA, która zezwala na przeznaczenie pieniędzy na SNAP. Większość kosztów dotyczy programów żywieniowych, w tym SNAP.

Departament Rolnictwa odnotował w 2015 r., że 57 procent dorosłych ubiegających się o pomoc żywnościową, byli w wieku produkcyjnym, mieli pracę lub jej poszukiwali.22 procent podało, że nie pracuje z powodu niepełnosprawności.

Stany mogą obecnie wdrażać wymagania dotyczące pracy dla mieszkańców otrzymujących pomoc SNAP.

Niedawno administracja Trumpa opublikowała wytyczne pozwalające stanom na wdrożenie wymagań pracy dla zarejestrowanych w programie Medicaid jako warunku włączenia do programu, powołując się na SNAP jako przykład innych programów, które wprowadziły podobne przepisy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e