Władze Nowego Jorku: Rok szkolny 2016-17 był najbezpieczniejszym w historii

Rok szkolny 2016-17 był najbezpieczniejszym w historii, poinformowały władze Nowego Jorku. Odnotowano kilkunastoprocentowy spadek poważnej przestępczości w placówkach oświatowych.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i kanclerz Departamentu Edukacji Carmen Farina poruszyli we wtorek kwestię bezpieczeństwa uczniów w szkołach publicznych w mieście. Towarzyszył im komisarz NYPD James O’Neill. Najnowsze dane dotyczące przestępczości w szkołach przedstawili w MS. 88 w Park Slope, w Brooklyn – szkole, którą burmistrz nazwał doskonałym przykładem bezpiecznego i wychowującego nauczania środowiska.

De Blasio poinformował, że rok szkolny 2016-17 był najbezpieczniejszym w historii. Odnotowano 18-procentowy spadek poważnej przestępczości od roku szkolnego 2014-15.

Według de Blasio, niemal każdy wskaźnik wskazuje na bezpieczniejsze środowisko szkolne w całym systemie.

Powiedział, że liczba poważnych przestępstw w szkołach spadła o ponad 5 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Było tez o 8 procent mniej aresztowań. Ilość wezwań do stawiennictwa w sądzie zmniejszyła się o 11 procent. Spadła też liczba zawieszenia w prawach ucznia.

“Pokażmy oczywistą prawdę, nie możesz się uczyć, gdy nie jesteś w bezpiecznym środowisku. Nie było tak dawno temu, gdy moje dzieci były w średnim wieku szkolnym i słyszałem codzienne historie o tym, co przechodzą w szkole. I wiesz, jeśli dzieci czują się komfortowo, jeśli czują się bezpiecznie, będą w stanie być najlepszymi osobowościami, będą mogły się nauczyć”.

Burmistrz dodał, że sytuacja w szkołach dorównuje spadkowi liczby przestępstw na ulicach miasta. Jak podkreślił, należy to przypisać wysiłkom NYPD.

Władze miasta poinformowały, że nastąpił znaczny spadek szkół określanych przez Departament Edukacji jako “ciągle niebezpieczne”.

Porównując rok szkolny 2015 do 2017, tylko 2 z 27 szkół publicznych w Nowym Jorku zachowało to oznaczenie. Są to: Bertha A Dreyfus School na Staten Island i P.S. 183 Dr Richard R Green School na Rockaways.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e