Władze federalne ostrzegają o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w USA w przeddzień wyborów prezydenckich

Władze federalne ostrzegają o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w USA w przeddzień wyborów prezydenckich. FBI i NYPD dokonują oceny wiarygodności tych doniesień.

Źródła, na które powołuje się CBS News poinformowały, że wywiad USA zaalarmowały Połączone Siły Antyterrorystyczne (Joint Terrorism Task Forces), że al-Qeada może planować w poniedziałek ataki w trzech stanach. CBS podaje, że możliwe cele ataku to stany: Nowy Jork, Teksas oraz Wirginia.
Wprawdzie nie skonkretyzowano , jakie miałyby być to cele, nowojorski departament policji oświadczył, że zdaje sobie sprawę z powagi tej informacji, ale zaznacza, że na tę chwilę brak szczegółów.

NYPD podkreśla w oświadczeniu, że jednostki wywiadowcze i biura ds. wywiadu i zwalczania terroryzmu pracują z FBI i Połączonymi Siłami Antyterrorystycznymi.
“We wszystkich przypadkach bierzemy każde doniesienia wywiadowcze dotyczące Nowego Jorku poważnie”

O ścisłej współpracy z organami ochrony porządku publicznego i społecznymi partnerami wywiadowczymi w celu identyfikacji i zapobieżeniu potencjalnym zagrożeniom bezpieczeństwa publicznego zapewnia w wydanym oświadczeniu także FBI.

Agencja poinformowała, że na co dzień dzieli się i analizuje wszystkie informacje z federalnymi, stanowymi i lokalnymi odpowiednikami.

Według CBS News, wcześniej w tym tygodniu policja została ostrzeżona, że “lokale wyborcze” mogą być postrzegane jako “atrakcyjne” cele dla “samotnych wilków”, osób zmobilizowanych do przeprowadzania ataków terrorystycznych.

We wtorek, w dniu wyborów zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump zaplanowali swoje wieczory wyborcze w Nowym Jorku.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e