Większość Amerykanów z optymizmem wkroczy w 2016 r.

Współorganizatorzy Sylwestra na Times Square – Times Square Alliance i Countdown Entertainment wraz z Associated Press zaprezentowali wyniki dorocznej ankiety dotyczącej opinii Amerykanów o najważniejszych wydarzeniach i najbardziej pamiętnych momentach w pop kulturze w mijającym roku, a także oczekiwań, jakie mają wraz z nadejściem Nowego Roku.

Sondaż pokazał, że wielu Amerykanów z optymizmem wkroczy w 2016 r. 43 proc. respondentów wierzy, że nadchodzący rok będzie lepszy od tego, który mija. Odmiennego zdania jest zaledwie 17 proc.
29 proc. badanych stwierdziło, że 2015 r. był lepszym rokiem niż 2014, 21 proc. odpowiedziało, że był gorszy, 49 proc. nie zauważyło różnicy.

56 procent, czyli około 180 mln Amerykanów będzie oglądać powitanie Nowego Roku na Times Square, w tym dwie trzecie kobiet (59 proc.) i ponad połowa mężczyzn (52 proc.).

Biorących udział w sondażu zapytano o 10 najważniejszych wiadomości w tym roku.
68 proc. Amerykanów wymieniło masowe strzelaniny, jakie miały miejsce w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Większość wskazało masakrę w San Bernardino, gdzie zginęło 14 osób. Zdarzenie to wywołało u mieszkańców USA większy strach przed terroryzmem.
Kolejnym tego typu zdrazeniem była strzelanina w kościele w Charleston w Karolinie Południowej. W jej wyniku zginęło 9 osób. Jej sprawca, którego zatrzymano miał zeznać, że “chciał rozpocząć wojnę rasową”.
Badani wymienili także zdarzenie dotyczące strzelaniny w college’u w Roseburgu w stanie Oregon w północno-zachodniej części USA, gdzie śmierć poniosło 9 osób zginęło oraz incydent w mieście Chattanooga w stanie Tennesse. Uzbrojony napastnik zabił czterech marines. Wsród „ważnych” lub „bardzo ważnych” zdarzeń szczególną uwagę Amerykanów przykuło także usunięcie flagi Konfederacji sprzed budynku Kapitolu w Karolinie Południowej.
W rankingu znalazły się też zamachy w Paryżu. 64 proc. osób nazywało je”bardzo ważną” lub “niezwykle ważną” wiadomością.
Zintensyfikowanie międzynarodowych działań w walce z terrozyzmem i Państwem Islamskim wymieniło 63 proc. Amerykanów.

37 proc. Amerykanów powiedziało, że najbardziej oczekiwanym sequelem roku był „Star Wars: The Force Awakens”. Dla 34 proc. film nie był godny takiego zainteresowania.
W podobnych proporcjach oceniono kłopoty Billa Cosby’ego, którego oskarżono o molestowanie seksualne kobiet. Wiadomość ta zapadła w pamięć 36 proc. biorących udział w sondażu. Na 33 proc. nie wywarła ona takiego wrażenia.
W tym roku klub New England Patriots został ukarany grzywną w wysokości miliona dolarów za przygotowanie niedopompowanych piłek w meczu Patriotów z Indianapolis Colts, spotkaniu decydującym o awansie do Super Bowl, które odbyło się 18 stycznia. Śledczy ustalili, że o pomyśle przygotowania bardziej miękkich piłek wiedział Tom Brady, który poprowadził New England Patriots do zwycięstwa w Super Bowl. Jednego z najwybitniejszych zawodników w historii NFL zawieszono na cztery spotkania. Skandal ten odnotowało w swojej pamięci 27 proc. respondentów. Dla 40 proc. fakt ten nie jest wart zapamiętania.

Większość Amerykanów planuje świętować Sylwestra w tym roku w swoim domu (48 procent), w domu przyjaciela lub któregoś z członków rodziny (20 procent). Kolejnych 9 procent zaplanowało świętowanie w barze, restauracji lub podczas zorganizowanej imprezy.

Przewiduje się, że tym roku nieco więcej osób niż w ubiegłym (3 procent) będzie oglądało imprezę Sylwestrową w Internecie lub na urządzeniu mobilnym (4 procent) .
Transmijsja z powitania Nowego Roku naTimes Square dotępna na stronach:
www.timessquarenyc.org
– www.newyearseve.nyc
http://livestream.com/newyearseve/nye2016
http://timessquareball.net/
a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android i Apple (aplikacja Times Square Ball App).

Ankieta Associated Press i Times Square Alliance and Countdown Entertainment została przeprowadzona w dniach 11-13 grudnia 2015 roku przez GfK Custom Research North America – oddział GfK Custom Research North America na grupie 1020 osób dorosłych w wieku 18 lat lub starszych. Margines błędu plus minus 3 punkty procentowe.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e