Wiekie odśnieżanie w Nowym Jorku

To była druga największa śnieżyca w Nowym Jorku od 1869 roku, poinformował National Weather Service. W niektórych miejscach w Wielkim Jabłku spadło ponad dwie stopy śniegu.

W Central Parku burza śniegowa pozostawiła po sobie 26,8 cali białego puchu.
W porcie lotniczym LaGuardia został pobity dzienny rekord opadów śniegu, spadło 27,9 cali. Z kolei na lotnisku JFK odnotowano najwyższą sumę opadów śniegu we wszystkich gminach miasta – 30,5 cala (ponad 77 cm).

Wydaje się, że w Nowym Jorku pomału wszystko wraca do normy. Od 7 rano zniesiono zakaz jazdy po mieście prywatnymi samochodami. Przywrócono komunikację miejską. Jednak metro i autobusy nie jeżdżą jeszcze zgodnie z rozkładem. Sukcesywnie włączane są do ruchu naziemne stacje. Nadal występują opóźnienia lub należy liczyć się ze zmianą tras niektórych linii. Szczegóły na www.mta.info
Otwarte zostały nowojorskie tunele i mosty, które zamknięto na czas śnieżycy.

Przywrócono usługę Metro-North. Kursuje według niedzielnego rozkładu, ale mogą jeszcze występować zakłócenia. Natomiast do poniedziałku rano nie będzie kursować Long Island Rail Road.
Wszystkie lotniska w metropolii nowojorskiej są już czynne. Z uwagi na odwołanie z powodu śnieżycy wielu lotów, należy skontaktować się ze swoim przewoźnikiem. Status lotu można sprawdzić na stronie: http://flightaware.com

Policja nowojorska interweniowała w sobotę z powodu ponad 300 wypadków drogowych, zholowano ponad 300 samochodów.
Trzy osoby, w tym jedna na Staten Island i dwie w Queensie zmarły w sobotę na atak serca podczas odśnieżania, powiedział na konferencji prasowej w niedzielę rano gubernator Andrew Cuomo.

Do 1 lutego na terenie Nowego Jorku zawieszono zasady parkingowe. Parkometry pozostają czynne. W poniedziałek służby porządkowe nie będą zbierały śmieci. W poniedziałek w szkołach publicznych będą się odbywały zajęcia.
Tekst i foto: Ewa Jaczynski

po burzy1

po burzy2

po burzy3

po burzy4

po burzy5

po burzy6

po burzy7

po burzy8

po burzy9

po burzy10

po burzy11

po burzy12

po burzy13

po burzy14

po burzy15

po burzy16

po burzy17

po burzy18

po burzy19

po burzy20

po burzy21

po burzy22

po burzy23

po burzy24

po burzy25

po burzy27

po burzy28

po burzy29

po burzy30

po burzy31

Na koniec dnia aura zafundowała nowojorczykom takie oto widoki (zdjęcia: Agata Janus)
zachod1

zachod2

zachod3

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e