Wieczór ze sztuką

Zapraszamy w czwartek, 19 marca 2015 r.na Greenpoint na „Wieczór ze sztuką”. W programie dwa wernisaże i koncert jazzowy:

– otwarcie wystawy plakatów Rafała Olbińskiego w kawiarni Starbucks (setny pokaz sztuki w tym miejscu)
Starbucks, 910 Manhattan Ave, godz. 19:00,

– otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Marii Fuks, Zbigniewa Nowosadzkiego i Janusza Skowrona pt. „Dance and Naked Thoughts” (Taniec i nagie myśli) w Galerii „A.R”, 71 India Street, godz. 20:00,
– Koncert jazzowy (Paweł Ignatowicz Duo) w Klubie Amber, 71 India Street, godz. 20:30.

Organizator „Wieczoru ze sztuką” Janusz Skowron

Plakaty Rafała Olbińskiego
Rafał Olbiński to znakomity ilustrator i malarz. Jest twórcą licznych plakatów dla amerykańskich oper (m.in. New York City Opera). Za swoje ilustracje, plakaty i obrazy otrzymał ponad 100 nagród. Obrazy Olbińskiego znajdują się w największych kolekcjach sztuki współczesnej. Na wystawie zobaczymy kilkanaście najlepszych plakatów tego znanego artysty.

Wystawa Marii Fuks, Zbigniewa Nowosadzkiego i Janusza Skowrona “Dance and Naked Thoughts”
Wystawa trójki malarzy w małej przestrzeni, rodzi spostrzeżenie pewnej nieadekwatności. Trójkąt nieforemny, jaki tworzą nagle się wybrzusza, pęcznieje w nieoczekiwanych miejscach. Mimo, że każdy z autorów ukazuje figury ludzkie, to jawią się one nader różnorodnie. Taniec raz jest miłosnym tangiem uniesień, raz groteskowym szaleństwem, ale bywa tez samotnym wirowaniem. Nagość ujawniana bezwstydnie i nagość bardzo skrywana. Obie pełne namiętności. Większość prac ukazana na małym formacie jest jakby rozsadzana kolorem i tematem. Mimo różnorodności postaw, można znaleźć rys wspólny dla trojga artystów, ukazywanie człowieka w jego samotności, ale w przestrzeni obłaskawianej. – ZN

Koncert jazzowy Paweł Ignatowicz Duo
Paweł Ignatowicz to znany nowojorskiej publiczności muzyk jazzowy i kompozytor. W swoich utworach, które można zakwalifikować pod stright ahead jazz oraz fusion, zarówno elektrycznie jak i akustycznie łączy elementy rocka Jimi’ego Hendrixa i współczesnej muzyki poważnej z rejonów Steve’a Reicha i Philipa Glassa. Jego kompozycje łączą lirykę ze współczesną harmonią sonorystyczną, awangardowość solówek z niezwykłą ekspresją.

Janusz Skowron, PAIR, 2015

Maria Fuks, KISS, 2008

Pawel Ignatowicz

Rafal Olbinski  SHE STOOPS TO FOLLY, 1995

Zbigniew Nowosadzki, TANIEC, 2014

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e