Więcej patroli policyjnych w metrze

Nowojorska policja ogłosiła, że rozszerza patrolowanie sąsiedztw, włączając w to system metra. Jest to główna strategia departamentu walki z przestępczością, która kładzie nacisk na redukcję przestępczości, wspólne rozwiązywanie problemów i budowanie zaufania. Program pilotażowy obejmuje obszary tranzytowe: 12 w Bronksie i 30 na Brooklynie.

W obu okręgach tranzytowych, na podstawie analizy przestępczości, jakości życia i liczby pasażerów, ustalono trzy sektory patrolowe. Transit Neighborhood Coordination Officers będą egzekwować prawo, ale i posłużą przy rozwiązywaniu problemów we współpracy ze społecznościami.


“Dzielnice i społeczności przyjmują wiele kształtów i form w całym naszym wielkim mieście – i to nie tylko ponad ziemią”
– powiedział komisarz policji James P. O’Neill.

“Funkcjonują w metrze wśród zwykłych pasażerów, pracowników od napraw i konserwacji oraz wielu innych, którzy polegają na tej ważnej sieci transportowej i jej bezpieczeństwie. Rozszerzając patrolowanie sąsiedztwa, włączają w tranzyt, będziemy kontynuować nasze wysiłki, by zmniejszyć przestępczość, rozwiązywać problemy specyficzne dla tych obszarów i budować lepsze relacje z prawie sześcioma milionami użytkowników, którzy korzystają z systemu metra w każdym tygodniu. Chcę podziękować MTA za partnerstwo z nami w tych ważnych działaniach” – powiedział komisarz O’Neill.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio nazwa system metra miastem w mieście. Przypomniał, ze korzystają z niego miliony osób dziennie. Stwierdził, że patrolowanie metra sprawia, ze miasto staje się bezpieczniejsze. „Więcej oficerów podróżujących po szynach pomoże odstraszać przestępców, zanim to się stanie i zaoferuje pasażerom spokój ducha, jednocześnie pozwalając im na nawiązanie relacji z mężczyznami i kobietami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpiecznej podróży przez pięć gmin” – stwierdził burmistrz de Blasio.

Obszar tranzytowy 12 obejmuje stacje w Bronksie wzdłuż linii: 2, 5 i 6. Obszar tranzytowy w Brooklynie, to linie: 2, 3, 4, 5, A, C, B, D, Q, F, G i R.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e